Під час нещодавнього інтерв’ю колишній Kомандувач армії США в Європі (2014-2017), Генерал-лейтенант (у відставці) Бен Ходжес заявив, що зобов’язання Заходу ще не повністю спрямованe на перемогу України у війні та прийняття рішень і надання допомоги Україні було поступовим і «крап, крап, крап».
«На жаль, наша адміністрація, уряд Німеччини та кілька інших урядів ще не повністю зобов’язалися допомогти Україні перемогти… Пріоритетом з боку адміністрації, здається, є управління ескалацією… тому отримуємо неправильні політичні рішення або політики, які просто не мають жодного сенсу, і вони не пов’язані з кінцевим станом. Якщо є чітко визначений кінцевий стан, який, на мою думку, повинен полягати в тому, щоб допомогти Україні перемогти Росію, тому що це в наших стратегічних інтересах. Тоді ми забезпечили б їх усім необхідним для перемоги над Росією…».
Декілька Західних країн явно не почули цього важливого повідомлення і прогнозують помітне скорочення військової допомоги Україні.
Дійсно, у США кандидат у Президенти від Республіканської партії Дональд Трамп критикував фінансову допомогу, яку США надає Україні, і кілька політичних експертів стурбовані тим, що у разі обрання він значно зменшить цю критичну допомогу.
Що стосується Німеччини, країни, яка надає друга після США за обсягами військову допомогу Україні, то вона планує скоротити таку допомогу майже вдвічі з приблизно восьми до чотирьох мільярдів євро, згідно з проектом бюджету на 2025 рік, затвердженим урядом.
Бюджет Канади на 2024 рік ще гірший у цьому відношенні як у реальних цифрах, так і у відсотках, оскільки він передбачає суму в 1,6 мільярда канадських доларів протягом наступних п’яти років, що становить близько 320 мільйонів канадських доларів на рік або одну п’яту військової допомоги, наданої Канадою Україні протягом кожного з перших двох років повномасштабної війни Росії проти України, яка розпочалася 24 лютого 2022 року.
В той час внесок України в захист Заходу від ненаситного експансіонізму Росії, який інакше вже спровокував би Третю світову війну, продовжує зростати людськими жертвами, водночас загальна вартість реконструкції та відновлення України була оцінена наприкінці 2023 року в 486 мільярдів американських доларів протягом наступного десятиліття.
Україна має чітко визначені стратегічні цілі: зупинити вторгнення Росії в Україну, звільнити всі окуповані Росією території, забезпечити повернення українських дітей та військовополонених, забезпечити міцний мир, а саме, ставши членом Європейського Союзу та НАТО, отримати компенсацію від Росії за всі збитки, які вона завдала і відбудуватися.
Усі ці стратегічні цілі повністю відповідають міжнародному праву та порядку, зміцнюють глобальну безпеку та відповідають інтересам Заходу. Щоб забезпечити їх досягнення, стратегічною метою Заходу має бути допомога Україні виграти цю війну.
Як тільки Захід визнає цю геополітичну реальність і повністю зобов’яжеться до цієї стратегічної мети, він надасть Україні відповідну військову допомогу, щоб дати Україні змогу ефективно захистити свій повітряний простір і повернути території, незаконно окуповані Росією. Тоді Захід також зніме самозгубні обмеження на те, як Україна може використовувати зброю, надану Західними країнами.
Більше того, Захід не буде продовжувати свій поступовий або, як гостро заявив Генерал‑лейтенант (у відставці) Бен Ходжес свій «крап, крап, крап» підхід щодо заморожених активів Росії за кордоном, як це було з наданням військової допомоги Україні від початку повномасштабної війни Росії. Замість цього Захід б конфіскував та передавав Україні всі ці активи (а не лише отримані від них відсотки), щоб допомогти Україні у військових зусиллях і подальшій відбудові.
Перемога України і справжній мир досяжні. Заходу потрібна лише політична воля, щоб допомогти це зробити найближчим часом.