Стаття 51 Статуту Організації Об’єднаних Націй передбачає, що: «Даний Статут жодним чином не зачіпає невід’ємного права на індивідуальну або колективну самооборону, якщо відбудеться збройний напад на Члена Організації ... ».
Як член Організації Об’єднаних Націй перебуваючи під збройним нападом, Україна може покластися на це невід’ємне право на самооборону, і всі інші держави-члени ООН, поважаючи як букву, так і дух Статуту Організації Об’єднаних Націй, повинні не лише не зачіпати цього права, а й фактично допомагати Україні його відстоювати.
Такий підхід є більш ніж виправданим, якщо взяти до уваги той факт, що Україна протягом останнього десятиліття захищала свою територіальну цілісність і цілісність Європи.
Також в інтересах країн-членів НАТО, щоб Україна зупинила Путіна на його шляху, оскільки імперіалістичні плани Кремля виходять далеко за межі України. Дійсно, 7 березня 2024 року Президент США Джо Байден абсолютно чітко заявив про це у своїй промові «Про стан держави»: «За кордоном Путін з Росії крокує, вторгаючись в Україну та сіючи хаос по всій Європі та за її межами. Якщо хтось у цій залі думає, що Путін зупиниться на Україні, запевняю Вас, він цього не зробить. Але Україна може зупинити Путіна, якщо ми підтримаємо Україну та надамо зброю, яку вона потребує для захисту. Це все, що Україна просить».
Якщо Захід справді хоче, щоб Україна зупинила геноцидну війну з боку Росії та постійну загрозу європейському миру та безпеці, то має зробити більше, ніж просто допомогти Україні не програти цю війну. Захід має справді допомогти Україні швидше її перемогти.
Успішний прорив України у російську Курську область виявив вразливість Росії та продемонстрував, що за допомогою ефективної, а не запізнілої та поступової підтримки Заходу, Україна може досягти успіху та скасувати імперіалістичні плани Росії.
Маючи на увазі цю мету, Захід повинен надати Україні необхідну зброю, в тому числі зброю великої дальності, щоб захистити свій повітряний простір, звільнити свої території та захистити свою та, відповідно, територіальну цілісність Європи.
Більше того, Захід має скасувати свої обмеження, що призводять до поразки, і дозволити Україні використовувати зброю, надану Заходом, для нейтралізації військових та інших стратегічних об’єктів на території Росії, які використовуються її військовими для вбивства та поранення українських цивільних осіб, у тому числі дітей, та знищення цивільної інфраструктури України, лікарень та шкіл.
13 червня 2024 року перед зустріччю Міністрів оборони НАТО в Брюсселі генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг публічно заявив, що: «Згідно з міжнародним правом Україна має право на самооборону, і право на самооборону включає також нанесення ударів по законним військовим цілям на території агресора – Росії. Якби вони не могли б цього робити, тоді ми б фактично просили їх спробувати захиститися, відстоювати право на самооборону з однією рукою, зв’язаною на спині. Самооборона – це не ескалація. Самооборона є правом, закріпленим у Статуті ООН. І ми маємо право допомогти Україні відстояти це право».
Чим швидше Захід повністю скористається своїм правом допомогти Україні відстояти право на самооборону, тим швидше Україна покладе край щоденній російській кампанії терору та винищення, що зрештою забезпечить мир і безпеку в Європі.