Західну Європу атакувала токсична гусінь дубових шовкопрядів

Гусінь поширює в повітрі алерген, котрий може призвести до астми та висипу на шкірі

18:16, 6 липня 2019

Німеччина, Нідерланди та інші європейські країни борються з нашестям гусені дубових похідних шовкопрядів. Волоски на їхньому тілі токсичні для людини і можуть викликати алергічну реакцію та подразнення шкіри, інформує ВВС.

Західний Рурський регіон в Німеччині постраждав від цієї гусені чи не найбільше. Деякі школи і парки закривали, щоб дозволити фахівцям ліквідувати гнізда на дубах. Фреденбаумпарк у Дортмунді був зачинений протягом трьох тижнів, оскільки там виявили майже 500 заражених дерев.

У бельгійському місті Льовен пожежникам довелося знищити гнізда небезпечного виду перед рок-концертом.

Телерадіокомпанія RTL повідомила, що гусінь поширилася по всьому Люксембургу — країні вкритій лісами.

Гусениці також заражають лісистий французький острів Корсика. Вони ж були проблемою в деяких частинах Англії торік.

Одна зріла гусінь має до 700 тис. волосин, які можуть поширюватися з вітром. У волосинках є токсин, який викликає у людини запалення на шкірі, а також слизових оболонках очей та горла.

Токсин, який міститься в такій волосинці, після випадіння зберігає активність до п'яти років. Роздивитися її майже неможливо, тому людина, яка стала жертвою цього алергену, може й не зрозуміти, що саме стало причиною негаразду.

Цьогорічні м'яка зима і тепла весна збільшили кількість личинок дубового похідного шовкопряда. Гусениці перетворюються на лялечок, а потім, наприкінці липня, на метеликів, тож загроза має поступово знижуватися.