Сьогодні, 3 грудня, активісти, які захищають сквер поблизу церкви Св. Юра у Львові, підписали угоду про припинення судової тяганини з приводу збереження території скверу. Документ підписували найактивніші захисники «зеленої зони», а також головний архітектор міста Юліан Чаплінський та директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза.
Така угода вважається юридично захищеною та є документом до виконання. Це своєрідний компроміс, адже активісти погодилися на пересадження окремих саджанців, яким до 30 років, вглиб парку, а також на вирубку лише 6 дерев, які заважають реконструкції площі. Натомість попросили, щоб під час ревіталізації парку досадили нові дерева.
«Я розумію, що багато хто міг не погодитися на такі умови, але це був єдиний компроміс, і ми про це говорили ще в травні. Тому вважаю, що це зараз єдине правильне рішення, аби припинити судову тяганину і зберегти парк таким, як він є», – зазначив активіст Андрій Бєляєв.
За його словами, сквер мають повернути в перелік скверів Галицького району, мають бути чітко зафіксовані його межі. Найближчим часом буде створена робоча група, до якої увійдуть представники громадськості, буде вирішено, чи реконструкція відбуватиметься на конкурсній основі і як максимально зберегти сквер.
Втім, на брифінг з приводу підписання мирової угоди прийшли люди, які не входили до групи активістів. Вони назвалися мешканцями бічних вулиць, до яких примикає сквер, наголошували, що виступають проти навіть часткової вирубки дерев і будуть подавати до суду, аби сквер залишили без жодних змін.
Головний архітектор міста Юліан Чаплінський зазначив, що цей сквер став прикладом того, як потрібно проводити реконструкції, зміни у місті.
«Думаю, що в подальшому, аби уникнути таких скандалів, потрібно подавати на обговорення громадськості будь-які зміни, які пропонуватимемо львів’янам. Вважаю, якби ми заздалегідь обговорили куди, коли і скільки дерев пересадити, зрізати, як змінити площу, якби все це львів’яни могли довше обговорити, нам би вдалося уникнути кидань під трактори і нічних чергувань громади», – додав Юліан Чаплінський.
Мирова угода набуває чинності сьогодні і вже після обіду ЛКП «Зелений Львів» й «Онур» візьмуться до виконання робіт. Через площу мають зробити дорогу для курсування громадського транспорту, а саме тролейбуса.
«Спершу, думаємо, поставимо відеокамери, аби стежити, чи проїжджають дорогою лише тролейбуси, пізніше плануємо поставити боларди, такі як на площі Ринок», – зазначив директор «Львівавтодору» Олег Береза.
Станом на 12:00 3 грудня в парку ще немає ні техніки, ні працівників комунальників.
Нагадаємо, тривалий час у сквері не проводили жодних робіт, але 12 листопада там знову почали зрізати дерева. Після цього активісти і місцеві мешканці відновили переговори із міською радою і 25 листопада провели спільну зустріч, за результатами якої домовилися підписати мирову угоду.