Захист дітей лише раз в рік?

1 червня

Поряд з реформою як середньої так і вищої освіти, чиновники вигадують все нові рішення щодо оптимізації навчальних закладів, закриття сільських шкіл й обмеження фінансування дитячих будинків та інтернатів.

Впродовж останнього часу в нашій країні щороку закривають кілька десятків шкіл – наприклад минулоріч загальноосвітніх навчальних закладів поменшало на 162. З одного боку, розуміємо, що у переважній більшості сільських шкіл некомплект, мало учнів, фахівців та необхідного обладнання, але з іншого – держава повинна гарантувати дітям безперешкодний доступ до якісної освіти. На Львівщині школи закривають, але опорних навчальних закладів так і не відривають – в цьому напрямку нашу область обігнали центральні та східні регіони.

Інше питання, на яке чиновники поклали око – це укрупнення професійно-технічної освіти. Напередодні мешканці Львівщини були свідками того, як Львівська облрада організовувала показові рейди навчальними закладами з метою знайти причину для оптимізації. Все ж і педагогічні колективи, і батьки гідно дають відсіч і впевнений, що вони обстоять свою правду! Але розслаблятися не можна, бо чиновники ласі на чуже, а тому й не дрімають – таким чином ми можемо спостерігати як втілюється ініціатива «жити по-новому».

Наголошу, що у професійно-технічних навчальних закладах здобувають освіту переважно діти з малозахищених, неповних сімей або тих родин, які не можуть забезпечити платну вищу освіту для своїх дітей.

Окрім того, професійні училища – це соціальний захист для дітей, які лише починають доросле життя і потребують наставників для того, аби пройти життєвий шлях гідно. Недарма соціальні служби скеровують дітей після виходу з дитячих будинків на навчання в училища, адже там забезпечують і місцем проживання, і харчуванням, і стипендією, а у майбутньому і робочим місцем.

Зрештою, професійна освіта дає шанс молодій людині соціалізуватися, а не стати на шлях криміналу і тим самим забезпечити собі місце, до прикладу, у виправній колонії для дітей… Нині ж, в умовах оптимізації ПТНЗ, буде важко стримати ріст дитячої злочинності, бо банально діти не матимуть чим зайнятися, а отже, і знаходитимуть джерело прибутку не в роботі, а в крадіжках.

…Напередодні побував у в одному з дитячих будинків Самбірського району. Його керівництво нарікає на те, що фінансування таких об’єктів центральна влада переклала на місцеві бюджети, а в підсумку – не кожен дитячий будинок чи інтернат за умов такої гри може втриматися «на плаву».

На сьогодні мережа інтернатів в Україні нараховує 663 установи, в яких виховується понад 100 тисяч дітей – і, на жаль, влада здебільшого відпускає у вільне плавання, а дитячі будинки функціонують за рахунок спонсорів або ж міжнародних інвесторів. Лише тоді, коли в інтернатах не залишиться жодної дитини, тоді зможемо говорити про закриття чи оптимізацію таких закладів. Я не за інтернат як інститут виховання, адже насамперед держава повинна дбати про створення дитячих будинків сімейного типу, популяризувати всиновлення.

Ми повинні не економити на вихованні дітей, згадувати про них не лише в Міжнародний день захисту дітей, а докладати максимум зусиль для формування гідного громадянина України з раннього віку. Адже, саме молодь у майбутньому і будуватиме якісну країну, в якій не буде соромно жити, і з якої не буде бажання виїжджати

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 19 вересня
Львівська облрада заборонила російськомовну музику на території області
Львівська філармонія остаточно отримала національний статус
Пряма кулачна демократія
Угорці матимуть на Закарпатті власний телеканал
На Закарпатті склав мандат депутат районної ради, у якого знайшли угорський паспорт
Не схильний до діалогу
Суд наклав арешт на майно Володимира Омеляна
У НАБУ назвали фейком інформацію встановлення «жучків» у кабінеті Холодницького
З’явилося відео, як у Береговому українцям видають угорські паспорти під клятву та шампанське