Захист екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко очікує рішення Європейського суду з прав людини за її скаргою на порушення Європейської конвенції з прав людини за ст. 5 зі ст. 18 – незаконність затримання і утримання під вартою; політичні мотиви переслідування, після 15 грудня. Про це в сказав захисник Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко.
Власенко зазначив, що в нього «є розуміння», чому рішення Європейського суду з прав людини у справі Юлії Тимошенко ще не оголошене, однак відмовився говорити про це, допоки відповідна інформація не буде підтверджена.
«У мене є інформація, якою я поки що не хочу ділитися офіційно зі ЗМІ. Якщо мені цю інформацію підтвердять, то я її оприлюдню. У мене є розуміння, чому немає рішення ЄСПЛ. У мене є розуміння, що відбувається. Я очікую рішення в нашій справі після 15 грудня. Для початку за ст. 5 та ст. 18», - сказав Власенко.
Він підкреслив, якщо ЄСПЛ встановить те, що Тимошенко переслідується за політичними мотивами, то захист екс-прем’єра буде «дещо по-іншому вимагати виконання рішення ЄСПЛ», аніж це робив захист екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.
«Весь час Янукович розповідає, що в Україні немає політичних в’язнів і це все політичні інсинуації. Хоча, як мінімум, вже остаточним рішенням Європейського суду встановлено, що Юрій Луценко політичний в’язень. Якщо це буде встановлено стосовно Юлії Тимошенко, то, повірте, ми будемо дещо по-іншому вимагати виконання рішення ЄСПЛ у справі Тимошенко. Казки Янковича-Лавриновича про те, що вони виплатили компенсацію і закрили тему, нехай вони розказують один одному. Це до виконання рішення ЄСПЛ немає ніякого відношення», - сказав Власенко.
Він зазначив, що закон передбачає можливість виправлення порушення Конвенції з прав людини, яке допустила держава.
«Я хочу нагадати поважним знавцям українських законів, що є стаття 10 Закону про порядок виконання рішень Європейського суду з прав людини, у якій чітко сказано, що, окрім тих форм виконання судового рішення, які вказані напряму в рішенні, є додаткові міри індивідуального та загального характеру для того, щоб виправити те порушення Конвенції, яке допустила держава», - підкреслив Власенко.
Нагадаємо, 14 грудня 2011 року Європейський суд з прав людини ухвалив рішення про надання пріоритетного статусу скарзі Юлії Тимошенко та вже 28 серпня 2012 року провів публічні слухання справи «Тимошенко проти України». Після публічних слухань суд продовжив роботу у закритому режимі.
Тимошенко подала скаргу до ЄСПЛ 10 серпня 2011 року. У ній вона стверджує, що її затримання було політично мотивованим, не було судового розгляду законності її утримання під вартою в СІЗО Києва, а умови її утримання були недостатніми, щоб отримати належну медичну допомогу.
Захист екс-прем'єра переконаний, що Євросуд визнає порушення її прав за чотирма статтями Європейської конвенції.