Захист Тимошенко пояснив, чому оскаржили рішення у «газовій справі»

20:29, 2 серпня 2013

Скарга, подана захистом екс-прем’єра Юлії Тимошенко до Верховного суду про скасування її вироку в "газовій справі", є юридичним механізмом для влади, аби вирішити питання про перебування Тимошенко за ґратами. Про це заявив адвокат колишньої чиновниці Олександр Плахотнюк.

"Є всі підстави для того, щоб скасувати вирок. Зараз проблема одна – Тимошенко за ґратами. Вона за ґратами перебуває лише за "газовою справою". Для того, щоб вона не перебувала за ґратами, треба скасувати вирок по "газовій справі", – пояснив він.

"Для того, щоб скасувати вирок по "газовій справі", влада говорила, що нам треба якісь юридичні механізми, то ось – юридичний механізм!", – наголосив Плахотнюк.

За його словами, при дотриманні процедури перегляду вироку по суті, яка передбачена кримінально-процесуальним законодавством України, рішення має ухвалювати весь склад ВСУ.

"Тобто, дійсно, це якраз буде показник. І я переконаний, що знайти трьох суддів для перегляду в касаційній інстанції – це легше, ніж весь склад ВСУ, коли будуть голосувати всі судді, які є членами ВСУ, й ухвалювати рішення: чи скасовувати вирок, чи не скасовувати вирок? Але це, дійсно, є юридичним механізмом для виходу з цієї ситуації", – зауважив захисник.

Адвокат Тимошенко припускає, що максимальний термін розгляду справи у Верховному суді, "якщо без усіляких затягувань", – 2,5-3 місяці.

"При бажанні це можна в один день зробити. Як в один день? Питання про допуск вирішити в один день. Передати справу в один день", – сказав Плахотнюк.

Як відомо, 1 серпня захист Тимошенко подав до Верховного Суду через Вищий спецсуд заяву з вимогою переглянути і скасувати вирок щодо "газової справи".

Нагадаємо, 30 квітня 2013 року Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) встановив політичну мотивацію арешту екс-прем'єра України Юлії Тимошенко щодо "газової справи" і порушення її прав у зв'язку з арештом. Разом з тим, ЄСПЛ більшістю голосів встановив, що порушення щодо ст. 3 (заборона на тортури) Конвенції не було.

1 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових угод з Росією в 2009 році. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Ю.Тимошенко, згідно з яким вона має відшкодувати збиток компанії понад 1,5 млрд грн.

З кінця грудня 2011 року вона відбуває термін у Качанівській колонії в Харкові.