Закарпатці більше довіряють Інтернету, ніж міліції та податківцям

15:50, 16 вересня 2009

Найбільший відсоток довіри мешканці Закарпаття виявили до релігійних організацій (34,1% повністю і 25,3% частково). На другому місці (13,7% повністю довіряють і 50,2% частково) - до телебачення. Найвищий відсоток недовіри - у міліції (61% опитаних), судових інстанцій (59,5%) та прокуратури (53,1%). Про це свідчать результати опитування, проведеного 7-16 серпня 2009 року Закарпатським інститутом політичних досліджень за сприяння обласної державної адміністрації, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Закарпатської ОДА.

Якщо до цього додати ще 12% повної і 46,1% часткової довіри до преси та 44,9% повної і 12,5% часткової довіри до радіомовлення, то можна з впевненістю сказати, що засоби масової інформації відіграють надзвичайно важливу роль у формуванні світогляду та світосприйняття мешканців області. Крім того, високий відсоток довіри громадян у Всесвітньої комп’ютерної мережі: 11,1% опитаних повністю довіряють Інтернету і 28,7% - частково і тільки 22% Інтернету не довіряють.

Не вірять в захист своїх прав з боку профспілкових організацій 31,7% респондентів і тільки 8,7% опитаних громадян повністю та 16,8% - частково їм довіряють.

Найбільш поширеним джерелом отримання інформації про політичну ситуацію в області серед мешканців Закарпаття є обласна державна телерадіокомпанія „Тиса” (з телепередач інформацію отримують 28,9% респондентів, з радіопередач - 6,4%). Друге місце щодо поширення політичної інформації займає обласна газета „Новини Закарпаття” (дану позицію відмітили 24,3% респондентів). 15% опитаних інформацію про політичну ситуацію в області отримують з передач телерадіокомпанії „Мукачево” „М-студіо”, трохи більше 14% - з передач радіо „Закарпаття ФМ” та районних газет.

Довiдка ZAXID.NET

Опитано 2020 респондентів віком від 18 років (46,3% чоловіків та 53,7% жінок) по репрезентативній виборці у всіх районах Закарпатської області та містах обласного значення. Для відповіді було запропоновано декілька питань, що стосуються найбільш серйозних соціально-економічних проблем в країні, рівня довіри з боку населення державним організаціям та суспільним інститутам, доцільності вступу України до Північноатлантичного Альянсу, інші питання.