На Закарпатті буде транскордонний індустріальний парк, який розташовуватиметься на українсько-угорському кордоні. Відповідне рішення прийняли вчора, 28 квітня, у ході Міжнародного бізнес-форуму «Перспективи розвитку промислового виробництва на території транскордонного індустріального парку «Берег-Карпати» представники обох країн.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Закарпатської обласної ради, аналогів такому проекту нема ні в Україні, ні на теренах СНД. Свого часу такий індустріальний парк було створено на прикордонні Угорщини та Австрії. Сам задум унікальний тим, що об’єкт буде розташовано на території двох держав України та Угорщини.
Передбачається, що для індустріального парку обидві держави виділять по 200 га біля кордону – на території Берегівського району (Дийдівська сільська рада) та Соболч–Сатмар-Березької області Угорщини. Тут розмістять екологічно чисті виробництва – продукування електроніки, телевізійної та комп’ютерної техніки.
Голова обласної ради Іван Балога констатував, що іноземному капіталу в області комфортно і органи місцевого самоврядування, виконавча влада всіляко сприяє залученню нових інвестицій.
«Закарпаття – той край, де є можливість розвивати бізнес. Нині в нас успішно розвивається легкова, деревообробна, автомобілебудівна галузі. Є великі сподівання на індустріальний парк «Берег-Карпати», завдяки діяльності якого будуть створенні нові робочі місця, збільшаться надходження в бюджети всіх рівнів», – вважає Іван Балога.
Мета проекту – зміцнення транскордонних зв’язків, удосконалення та поглиблення економічного партнерства, створення сприятливих умов для розміщення в області нових підприємств та отримання притоку іноземних інвестицій через побудову унікального транскордонного індустріального парку, який розташується на території України та Угорщини. Функціонування парку, безперечно, стане потужним чинником економічного зростання обох прикордонних територій, зауважив заступник голови ОДА Володимир Гоблик.
Директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек представив стратегію банку в Україні та проекти, які можливо реалізувати на Закарпатті. На сьогоднішній день ЄБРР інвестував в економіку країни понад $6 млрд, в основному в банківську сферу, транспорт та енергетику.
«Наш банк активно інвестує в оновлення підприємств теплокомуненергетики. У першу чергу йдеться про збільшення ефективності їх роботи та запровадження енергозберігаючих технологій. Перспективними є капіталовкладення і в сферу охорони довкілля», – резюмував Андре Куусвек.
Міжнародний бізнес-форум триває в Ужгороді другий день і сьогодні, 29 квітня, завершує роботу. Участь у ньому взяли директор Європейського банку реконструкції та розвитку Андре Куусвек, представники ділових кіл Угорщини, Австрії, Словаччини, Румунії та України.