«У дитячій бібліотеці філії №19 невідомі вкрали комп’ютер»; «У Львівській державній музичній школі №8 викрали комп’ютери», – на такі заголовки у ЗМІ натрапляють все частіше. За цей рік у Львові відбулося більше 30 крадіжок у закладах комунальної власності, зокрема гуманітарного блоку. Кошти з міського бюджету йдуть на матеріально-технічне забезпечення закладів, а в результаті постає питання як у збереженні майна громади, так і у безпеці відвідувачів загалом.
Вирішити цю ситуацію, насправді, не так вже й складно. Закладам гуманітарного профілю потрібно надати належну охорону, і у Львові це повинна забезпечувати міська установа «Муніципальна варта».
Працівники «Муніципальної варти» мають належну підготовку, спеціальні засоби та зв’язок. Їхня робота підсилюється функціонуванням Ситуативного центру безпеки міста. На комунальних закладах повинні бути встановлені камери спостереження з відеоаналітикою, і, окрім охорони безпосередньо на об’єкті, за ситуацією спостерігатимуть також і диспетчери Центру безпеки.
Небезпечною ця робота стає і для нічних сторожів, які працюють у комунальних закладах. Не маючи спецзасобів, вони можуть постраждати від рук крадіїв. Ми ж повинні забезпечити безпеку як для містян, так і для власності громади міста.
Питання безпеки - одне з пріоритетних питань «Об’єднання «Самопоміч». Так, у 2014 році ми організували Інформаційно-практичний центр безпеки міста, навчаючи мешканців, організації та установи. Експертна група з питань безпеки на базі об'єднання розпрацьовує питання та пропозиції до формування системи безпеки у місті.
Ми з колегами сподіваємося, що таким чином, маленькими кроками вдасться реалізувати цю ініціативу і забезпечити належний рівень безпеки нашого міста.