Верховна Рада України ухвалила в новій редакції закон про введення біометричних паспортів із пропозиціями президента України Віктора Януковича.
За закон проголосували 243 народних депутати із 355 зареєстрованих у залі.
Депутати погодилися, зокрема, із пропозицією президента встановити, що особам, які через свої релігійні переконання відмовляються від внесення інформації до безконтактного електронного носія, що імплантований у відповідний бланк документа, гарантується право на відмову від отримання такого документа або від внесення інформації до безконтактного електронного носія.
Як повідомляє прес-служба ВРУ, таке право реалізується шляхом подання заяви до відповідного центрального органу виконавчої влади про відмову від отримання документа, що містить безконтактний електронний носій, або від внесення інформації до такого носія. У цьому випадку особі у порядку та строки, встановлені Кабміном, видається відповідний документ, що не містить безконтактного електронного носія, чи задовольняється заява про відмову від внесення інформації до такого носія.
Нагадаємо, 2 жовтня Рада ухвалила закон про «Єдиний державний демографічний реєстр», який передбачає впровадження електронних паспортів для українців.
Закон, зокрема, передбачає введення електронних паспортів - документів із електронним носієм біометричної інформації для виїзду за кордон у відповідності зі стандартами Міжнародної організації цивільної авіації (ІCАО).
Згідно із законом запропоновано встановити, що паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій інформації, при чому видається він не пізніше, ніж через 30 календарних днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання. В електронний паспорт вноситься: назва держави, назва документа, прізвище та ім'я особи, стать, громадянство, дата народження, унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дата завершення терміну дії документа, дата видачі документа, уповноваженого органу, що його видав, місце народження, фотографія і підпис особи. У паспорт за письмовою заявою можуть бути внесені дані батьків або опікунів особи.
Проти закону виступили представники Церкви, громадських правозахисних організацій.
Закон направлено на підпис президенту 15 жовтня.
Янукович 30 жовтня ветував документ і направив його до Верховної Ради зі своїми пропозиціями.