Закон про порядок офіційного використання прапора Перемоги суттєво гальмує процес самоідентифікації українців. І точно не сприятиме мирові і порозумінню. Він руйнівний для українців.
Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив литовський історик, професор Університету в Каунасі Еґідіюс Александравічус.
«Якщо Янукович вважає, що його електорат складається з людей, які мають трохи відмінні від більшості погляди, з людей, яким такий крок до вподоби, тоді виходить, що він задовольнив їхні вподобання», – так відреагував історик на підписання закону про червоні прапори Віктором Януковичем.
Окрім цього, професор припустив, що може, це певна гра у дуеті з російською владою. «Виходить, що у цьому рішенні може не бути логіки, але воно виявиться ефективним для його режиму. На мою думку, безперечно, це рішення жахливе, руйнівне. Воно суттєво гальмує процес самоідентифікації українців. І точно не сприятиме мирові і порозумінню», – додав литовський історик, професор Університету в Каунасі Еґідіюс Александравічус.
Нагадаємо, український парламент 21 квітня ухвалив закон про використання копії прапора Перемоги під час святкування 9 травня. 5 травня голова ВР Володимир Литвин підписав документ і направив його на підпис президенту. Після цього стало відомо, що закон був направлений на експертизу до Міністерства юстиції.
20 травня президент Віктор Янукович підписав його.
Законом встановлюється порядок офіційного використання прапора Перемоги. Прапор Перемоги трактується в документі як "символ перемоги радянського народу, його армії і флоту над фашистською Німеччиною в роки Великої Вітчизняної війни".
Відповідно до закону, зовнішній вигляд копій прапора Перемоги має відповідати виду штурмового прапора 150-й ордена Кутузова другого ступеня Ідріцької стрілецької дивізії.
Закон також встановлює порядок використання прапора Перемоги біля Вічного вогню, могил невідомого солдата і невідомого матроса, а також під час урочистих заходів, присвячених Дню Перемоги.