Закон про держзакупівлі відкрив величезні можливості для корупції, - експерт

09:00, 10 липня 2013

Закон про державні закупівлі, прийнятий провладною більшістю майже рік тому, відкрив величезні можливості для корупції, але контролюючі органи, такі як МВС і СБУ, не були проти, зазначив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

За його словами, ситуацію у секторі державних закупівель може змінити прийняття змін до цього закону, відповідний законопроект під номером №2207 зареєстрований у Верховні Раді.

«Коли закон приймався, СБУ не виступило проти, МВС не виступило проти, всі контролюючі органи теж не виступили проти. Хоча корупційна складова і суть цього закону була очевидна для всіх», - зазначив Шабунін в ефірі "5 каналу".

За його словами про очевидні прогалини цього закону писали ЗМІ і говорив Європейський Союз, але все одно цей закон був проголосований.

«Пройшов майже рік – корупційна складова очевидна, Служба безпеки вже не могла не говорити про це, антимонопольний просто не може не говорити, і це вийшло в площину офіційної переписки між ключовими корупційними відомствами і урядом. Але чи слугуватиме це реальним змінам, ми побачимо на сесії вже восени. Тому що навіть в усій цій переписці СБУ з урядом, Міністерство економічного розвитку, заступник міністра сказав чітко – є законопроект №2207, який вирішує проблему», – додав експерт.

«Чекаємо вересня. На цій сесії ми мали обговорення цього законопроекту в ефірі, і тоді пані Богословська сказала, що Партія регіонів голосуватиме за цей законопроект, але в день голосування їхня фракція сказала – ми не будемо за це голосувати», – додав він.

Нагадаємо, минулого року тодішній перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський назвав держзакупівлі найкорумпованішою сферою.

Президент Янукович підписав закон про державні закупівлі 28 липня 2011 року.