Якщо раніше заклики із білбордів чи сітілайтів могли бути лише українською, то із набуттям чинності закону про мови звертатися до перехожих із рекламних щитів можна усіма мовами світу. Головне, щоб зміст не порушував морально-етичних норм.
Ще минулоріч за рекламу англійською, російською, чи іншими мовами, окрім державної, штрафували. Попри це, у 2012 році до міського бюджету від реклами надійшло 15 млн гривень. Про це інформують «Головні новини Львова».
У мерії кажуть, це на мільйон більше, ніж у 2011-му. Минулоріч, кошти за рекламу почали стягувати зі заправних станцій – щити, на яких вивішують ціну пального, також вважають рекламою. А ще, підсумовують, у Львові все рідше встановлюють рекламні вивіски без погодження. Минулоріч таких демонтували близько півтори тисячі. Іноді, кажуть у міській раді, про це повідомляють самі ж мешканці.
«Зверталася мешканка на вулиці Коперника, де був встановлений щит, яка стверджувала, що він їй заважає, створює певну вібрацію. Робоча група над цим працювала, знайшли рішення, запропонували розмістити на відповідній стіні рекламу мальовану фарбою», - сказала начальник міського Адміністративно-технічного управління Інна Свистун.
Нагадаємо, у 2011 році депутати Львівської міськради не дали встановити у Львові вивіску на приміщенні «Сбербанк Росії», оскільки на неї не було оформлено належної документації.
Тоді ж «свободівець» Іван Гринда звернувся із депутатським запитом до міського голови Львова Андрія Садового з проханням провести ревізію вивісок у Львові. Зокрема, «свободівця» обурює «безграмотність» таких вивісок як «Блінок» та «Презентъ».
У жовтні депутати Львова висловили зауваження до реклами концерту гурту «Машина времени».
А на сесії 27 грудня 2012 року депутат Львівської міської ради від Республіканської християнської партії Богдан Панкевич повідомив, що львів’яни скаржаться на російськомовну рекламу банку на вул. Словацького.
Наступного дня депутат Іван Лещишин зафіксував факти «повзучої русифікації» у Львові, що стосувалось масової російськомовної реклами: «Біля залізничного вокзалу у Львові розміщені щити (біля входу з Привокзального ринку, напроти церкви, що на вул. Чернівецькій і на кінцевій зупинці трамваю №6), де лише на іноземній російській мові: газета «Взгляд»: «ученые определили, что сало самый диетический продукт». Також депутат зауважив, що російськомовні рекламні носії розміщені біля гуртового ринку «Шувар».
Дивіться детальніше о 18.30 у "Нашому репортері" на Новому каналі та о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.