Експерти сумніваються в тому, що збільшиться електоральна підтримка Партії регіонів у разі прийняття закону про мовну політику.
На думку директора компанії Berta Communications Тараса Березовця, для виборців ПР гуманітарні питання не є пріоритетними, пишуть Українські новини.
"Зрозуміло, що для виборця Партії регіонів, і це показує їхня соціологія, гуманітарні питання перебувають у другому десятку переліку проблем. Це приблизно 12-15 позиція, мається на увазі статус російської мови", – сказав він.
Експерт також зазначив, що у разі прийняття цього закону й підписання його президентом Віктором Януковичем, виграє тільки одна політична сила – "Всеукраїнське об'єднання "Свобода", яке тільки в такий спосіб отримає можливість здолати 5%-й виборчий бар'єр.
Березовець також висловив сумнів і щодо збільшення рейтингу партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".
У свою чергу, директор Центру політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко підкреслив, що соціологічні дослідження, які проводилися під час того, як у парламенті активно обговорювався цей законопроект, засвідчили падіння рейтингів як опозиційних сил, так і ПР.
"Найголовніший висновок – суспільство проти політичного конфлікту на мовному ґрунті. І воно підтримує тих, хто не брав участі у цьому політичному конфлікті", – сказав він.
Обоє експертів зійшлися в думці, що головною метою розгляду парламентом цього законопроекту є мобілізація виборців як Партії регіонів, так і опозиції.
Крім того, керівник корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко зазначив, що соціологічні дослідження зараз демонструють тенденцію падіння рейтингу партії влади і, на його думку, така тенденція збережеться й після закінчення чемпіонату Європи з футболу.
Нагадаємо, 5 червня український парламент прийняв у першому читанні законопроект «Про основи державної мовної політики». У цей день під Верховною Радою виникли сутички між «Беркутом» та людьми, які виступають на захист української мови. Акції протесту пройшли також у Львові.