Українська влада закріпила механізм референдуму в державі не для того, аби "проштовхнути" певний закон, а для підтвердження намірів України курсу на євроінтеграцію. Про це сказав народний депутат України від фракції Партії регіонів Михайло Чечетов.
"Для того, аби йти в Європу, потрібно максимально адаптувати законодавство під європейські стандарти. Один з інструментів демократії – є діючий механізм референдуму в державі", – зазначив регіонал.
Як наголосив М.Чечетов, джерелом демократичної влади в державі є народ. "Суспільство на виборах делегує повноваження (керівництва державі – Ред.) владі. Але у виняткових випадках, коли народ вважає, що є доленосні питання, він має право самостійно, без парламенту, прийняти рішення напряму через механізм референдуму", – сказав він.
За словами регіонала, влада закріпила механізм референдуму в державі не для того, аби "щось проштовхнути", а для підтвердження намірів України курсу на євроінтеграцію.
Парламентар порівняв прийняття закону про референдум з придбанням м‘ясорубки. "Закон (про референдум – ред.) приймався для народу як інструмент. Якщо ви купляєте м‘ясорубку, то це ж не обов‘язково означає, що ви сьогодні будете смажити котлети. Але тепер при потребі ваша дружина зможе вам приготувати м‘ясні котлети, і рибні, і овочі перемолоти", – сказав М.Чечетов.
Як інформував ZAXID.NET, президент Віктор Янукович підписав згаданий закон 27 листопада 2012 року. Верховна Рада ухвалила закон 6 листопада 2012 року.
Відповідно до закону, право призначати референдум щодо ухвалення Конституції належить президентові за народною ініціативою, щодо внесення змін до конституції - президентові з ініціативи парламенту, ратифікаційний референдум - Раді, загальний - президентові.