На думку експертів Міжнародної організації праці, ухвалений напередодні Радою закон «Про зайнятість населення» є одним із кращих у Європі, зазначив віце-прем'єр-міністр України - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко під час робочої поїздки до Харкова.
«На думку експертів МОП, за останній час наш закон - це одне з найсучасніших рішень у Європі. Я вважаю, що потрібно орієнтуватися не на висловлювання українських політиків, а на правильні, сучасні, європейські підходи», - зазначив урядовець, відповідаючи на запитання журналіста про те, що деякі норми законопроекту політики критикують, повідомляє прес-служба міністра.
Він також додав, що міжнародні експерти мають намір оприлюднити український закон, щоб інші країни могли ознайомитися з підходами вітчизняного уряду до вирішення проблем безробіття.
Віце-прем'єр підкреслив, що закон про зайнятість вирізняється комплексним підходом до підвищення рівня працевлаштування українців.
«Цим законом ми вирішуємо три проблеми. По-перше, впроваджуємо стимули для роботодавців, щоб їм було вигідно створювати робочі місця. По-друге, практично даємо путівку у життя молодим. І по-третє, закон підтримує людей зрілого віку, яким складно конкурувати на ринку праці», - зазначив міністр.
На його думку, закон простимулює зростання ВВП.
«Цей закон дуже важливий для нас у сьогоднішніх умовах, коли європейська економіка перебуває в кризі, а російська зростає не так швидко, як хотілося б. Ми створюємо стимули для зростання нашої економіки», - вважає Тігіпко.
Він також висловив упевненість у тому, що найближчим часом закон президент підпише закон.
Нагадаємо, вчора Верховна Рада прийняла в цілому закон про зайнятість населення, підготовлений Мінсоцполітики. Відповідно до закону, роботодавців, які працевлаштовують на перше робоче місце молодих людей без досвіду роботи, інвалідів, осіб старших 50-ти років, одиноких батьків, батьків з дітьми до 6 років або з дітьми-інвалідами, будуть на рік звільняти від сплати єдиного соціального внеску. Людям старшим 45-ти років держава буде видавати ваучер на отримання нової спеціальності, вартість якого у наступному році становитиме 12 000 гривень, а випускники, які укладуть контракт на роботу в сільській місцевості за потрібними державі спеціальностями, отримають стартові виплати. Іще одне цікаве нововведення законопроекту - інформація про стажування студента буде вноситися в трудову книжку як стаж.