Після того, як 2010 рік відзначився запуском одразу кількох вигідних та популярних інтернет-сервісів, політики почали думати про захист прав інтернет-покупців.
За дослідженням соціологів на сьогодні 21% українців активно купують через Інтернет і цей відсоток постійно зростає. Саме тому у Верховній Раді вже розробили три законопроекти, які захищатимуть права не лише покупців, але й інтернет-продавців. Такі дії зумовлені й проханнями самих бізнесменів, котрі постійно стикаються з недовірою до електронних платіжних систем. Втім, вони намагаються і самостійно проводити освітню роботу з покупцями.
Зокрема, потужним поштовхом до вдосконалення законодавства став розвиток сервісів колективних знижок, які сьогодні є популярним у багатьох регіонах Україні. Наприклад, у Львові вже давно та успішно працює Покупон, який є лідером ринку сервісів колективних знижок.
Спочатку українці поставилися до цієї послуги з властивою їм недовірою. Але після місяців активної рекламної кампанії, публікацій у ЗМІ та телебаченні стіна недовіри користувачів впала, і вони почали активно вивчати запропоновані знижки і ділитися враженнями від акцій.
За майже рік існування стартапу його команда не тільки відкрила представництва у 8 найбільших містах, а й зробила проект надзвичайно зручним для користувачів. Так, Покупон став першим, хто запропонував найбільш повний список способів оплати для своїх клієнтів. Після цього користувачі змогли купувати купони в подарунок своїм друзям. Щоб максимально спростити реєстрацію, з липня користувачі легко можуть заходити на проект за допомогою своїх акаунтів «В контакте», «Facebook», «Mail.Ru».
А від сьогодні, Покупон відкрився і у Івано-Франківську з акцією на безкоштовний квиток до кінотеатру, щоб користувачі могли спробувати, як користуватися цією системою.
Кількість людей, які щоденно через Інтернет купують купони на знижку зараз більше 1000. В основі цієї моделі бізнесу лежить бажання зібратися з друзями та отримати знижку на різноманітні корисні та розважальні послуги.
Представники сервісу кажуть, що самі зацікавленні в співпраці з владою та банками для полегшення сплати за послуги через електронні системи. Це допоможе розвитку електронної комерції в Україні та зробить її більш привабливою для іноземних інвесторів.