Закордонні українці на цьогорічних парламентських виборах були активнішими, ніж на минулих

20:27, 26 жовтня 2014

Українці за кордоном на нинішніх позачергових виборах до Верховної Ради голосують активніше, ніж на парламентських виборах 2012 року. Але у порівнянні з травневими президентськими виборами явка дещо нижча.

Про це свідчить інформація з Росії, Німеччини, Польщі, Бельгії, Нідерландів і Китаю, яку систематизував Укрінформ.

У Москві на позачергових виборах до Верховної Ради громадяни України голосують активніше, ніж на минулих парламентських виборах. Станом на 16:00 за московським часом вже проголосувало 406 осіб. Про це повідомив голова дільничної виборчої комісії при посольстві України в Москві Віктор Гіржов.

«Станом на 16:00 мск в Москві проголосувало 406 громадян України. Це вже більше на 30 осіб, ніж на попередніх парламентських виборах за цілий день», – сказав він.

За словами Гіржова, ще близько 100 виборців не змогли проголосувати, оскільки їх не було в списках виборців.

«Як правило, це люди, які недавно приїхали в Росію і не написали відповідну заяву до 20 жовтня про зміну адреси голосування. Така норма закону. Це суб'єктивна їхня неуважність», – пояснив він.

Водночас Гіржов зазначив, що ситуація на закордонній виборчій дільниці в Москві спокійна. Він звернув увагу на той фактор, що на виборчій дільниці при українському посольстві «вжито адекватних заходів безпеки», як з боку російської поліції, так і українських прикордонників, які охороняють українське диппредставництво.

На виборчій дільниці при посольстві України в Берліні у неділю спостерігалася менша активність виборців, ніж на позачергових виборах Президента у травні цього року. Про це повідомила голова виборчої комісії у Берліні Ольга Вандерстен Модюї Ларів.

«Потік охочих проголосувати не вщухає, але такого небаченого ажіотажу, як на президентських виборах у травні, коли черги тут сягали сусідніх вулиць, немає», – сказала вона.

За її словами, невеликі черги цього разу утворилися лише в обідні години, на які традиційно припадає найбільший потік виборців. Станом на 15:00 (16:00 за Києвом), як зазначила керівник виборчкому, у Берліні проголосували 734 особи. При цьому до списку виборців по цій дільниці були включені понад 18,2 тисячі українців. На президентських виборах у травні станом на цю годину у Берліні проголосували вже понад тисячу виборців, тоді як на попередніх парламентських виборах загалом за день свій голос віддали всього 600 осіб.

Нагадаємо, громадяни України, які постійно або тимчасово перебувають у Німеччині, на позачергових виборах народних депутатів України у неділю голосують на п'яти виборчих дільницях, які створено при посольстві України в Берліні, відділенні диппредставництва в Бонні, а також генеральних консульствах у Мюнхені, Франкфурті-на-Майні та Гамбурзі. До списків виборців тут внесено загалом понад 90 тисяч громадян.

На чотирьох виборчих дільницях в Польщі (у Варшаві, Ґданську, Кракові та Любліні)  станом на 17:00 проголосувало 2434 українці, що становить 20,7% від внесених у списки виборців. Найвищою є явка виборців у Варшаві - 1452 особи (27,3%).

«Явка є меншою, ніж під час президентських виборів у травні, але, однозначно, набагато вищою, ніж під час попередніх парламентських виборів», – заявив заступник голови ДВК у Варшаві Олександр Пустовий.

За його словами, на дільниці у Варшаві проголосувало майже 1,5 тис. осіб, а кількість людей, які не змогли проголосувати через відсутність у списках виборців не перевищує 20-ти осіб.

На дільниці у Кракові проголосувало 510 осіб, що становить 14,5% від загальної кількості осіб, внесених до списку виборців. За словами голови ДВК Владислава Грибовського, спеціально проголосувати приїхали особи з міст, віддалених від Кракова на 200-300 кілометрів, зокрема Вроцлава, Ченстохова тощо.

У Любліні проголосувало 279 осіб (16,3%). Голова ДВК Вікторія Худи зазначила, що вибори на дільниці відбуваються спокійно, а в останні години спостерігається збільшення кількості виборців.

У Ґданську свої голоси віддало 193 особи (15,9%). За даними голови ДВК Віктора Ворони, кількість людей, які не змогли проголосувати становить понад 40 осіб.

«В основному, це люди зі східних та південних регіонів України, які вчасно не змогли зареєструватися», – пояснив він.