Закриття музею УНР – глузування з української історії, – Томенко

18:58, 11 січня 2011

Закриття музею Української Народної Республіки напередодні Дня соборності глузування з української історії та державності. Про це заявив заступника голови Верховної Ради України Микола Томенко.

Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Миколи Томенка.

Микола Томенко направив звернення до Президента України Віктора Януковича з проханням роз’яснити ситуацію із закриттям музею Української революції 1917-1921 років у Києві.

Як відомо, музей Української революції 1917-1921 років було відкрито 22 січня 2009 року у день святкування 90-ліття Акту Злуки Західно-Української Народної Республіки і Української Народної Республіки. Натомість, сьогодні ряд засобів масової інформації повідомили про закриття згаданого музею.

Водночас, на переконання Миколи Томенка, факт закриття музею Української революції 1917-1921 років, який висвітлював історію Української Народної Республіки напередодні Дня соборності - глузування з української історії та державності.

Окрім того, у листі до Президента України заступник голови Верховної Ради зазначив, що не знає, хто порадив В.Януковичу прийняти таке рішення, однак нагадав, що «якщо інші історичні персонажі чи історичні події можна було б підвести під тезу «непідтримки тим чи іншим регіоном України», то, наприклад, що стосується діяльності Української Народної Республіки і зокрема керівника Української Держави у 1917-18 роках Михайла Грушевського, згідно соціологічних досліджень 68,4% громадян позитивно оцінюють його діяльність як громадського та державного діяча».

М.Томенко також попросив Президента України повідомити, чи така ж доля чекає Національний музей «Меморіал пам`яті жертв голодоморів в Україні», Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» та Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», які теж були підпорядковані реорганізованому Українському інституту національної пам’яті.