Замовні рейтинги діють лиш на запалені мізки політиків, - експерт

13:30, 6 жовтня 2012

Замовні рейтинги, які дають вищий відсоток підтримки тій чи іншій політичній силі, діють на зовсім малий відсоток виборців, переконує заступник директора Інституту соціології НАНУ Євген Головаха.

«Це не дієвий інструмент. Проводилися методичні експерименти - це діє на лічені відсотки людей. Це діє на запалені мізки політиків, але не на пересічного раціонального виборця. Виборець голосує за свої власні інтереси, тому йому не так важливо, який у кого рейтинг», – заявив Головаха.

За його словами, заказані рейтинги породжують цинізм у виборців, а тому журналістам потрібно скласти список перевірених соціологічних центрів.

«Я пропоную означити журналістам перелік центрів, які мають акредитацію у міжнародних чи у вітчизняних професійних організаціях, і розповсюджувати тільки інформацію, яка надходить з цих центрів», – зазначив експерт.

 

Вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.