До нового театрального сезону у театрі ім. Марії Заньковецької, що стартує 8 вересня, заньківчани готують прем’єру – цікаву та неординарну постановку Вадима Сікорського за мотивами повісті Миколи Гоголя інтерпретованої у сценарій Івана Драча – «Пропала грамота».
Історія про двох козаків, які з гетьманською грамотою їдуть до цариці у Петербург, а після цього повертаються у рідну Диканьку, знайома глядачам ще з фільму, знятого у 1972 році Борисом Івченком на кіностудії Довженка.
«Це в пам'ять про Івана (Миколайчука, - ред.). Мені він дорогий як людина, як він сприймав світ і мистецтво. Це – данина пам’яті Івана і хотілося б, аби ця данина була достойною», - розповів режисер постановки Вадим Сікорський.
Останньою роботою режисера була незвична постановка «Небилиці про Івана, знайдені в мальованій скрині з написами» Івана Миколайчука. Тож, за словами художнього керівника театру, можливо, саме вона й надихнула Сікорського на нову роботу, пов’язану з Миколайчуком. Крім того, основний акторський склад теж збігається з виставою «Небилиці про Івана».
Нова постановка теж вразить глядача оригінальністю, обіцяють у театрі.
«Неординарність в тому, що це не п’єса, це – кіносценарій, це – сценічне втілення і в цьому вже є експеримент, – розповів Федір Стригун і додав, - Ми з Гоголем тут (у театрі, - ред.) дружимо, але не в кожному творі Гоголя є стільки недомовленостей, стільки алегорії, як в цьому творі – сценарії Івана Драча».
До речі, в однойменному фільмі одну з головних ролей зіграв і сам Федір Стригун, тож саме ця постановка для заньківчан особлива по-своєму.
Перші покази «Пропалої грамоти» відбудуться 21, 22, 28 вересня.
Крім того в сезоні 2013/2014 театр ім. Марії Заньковецької презентує ще низку новинок. Зокрема, «Назар Стодоля» за творами Тараса Шевченка у постановці Федора Стригуна, п’єса «Вертеп пана Куп’єлло» у постановці Григорія Шумейко, а також «Доктор філософії» Богдана Нушича у постановці Алли Бабенко. На новорічно-різдвяні свята для дітей презентують виставу «Диво-квітка», а на камерній сцені Григорій Шумейко готує сучасну виставу «Любов на замовлення».
Нагадаємо, цього літа будівельники завершили роботи з відновлення частини фасаду театру ім. Марії Заньковецької. Під час роботи також відреставрували автентичні двері та 44 вікна. Однак для повної реставрації театру потрібно близько 600 млн гривень.