Депутати Львівської міськради VI скликання знову б’ють рекорди. Нещодавно вони розглянули за день незвично багато – 180 питань порядку денного, а на вчорашньому засіданні, яке плавно переросло у сьогоднішнє, народні обранці без великих перерв працювали чи принаймні сиділи у сесійній залі 14,5 годин. За цей час встигли роздати чиновникам на горіхи і визнати роботу мера незадовільною.
Відклавши багато важливих запитань на десерт, депутати 18 липня працювали допізна. Дехто в процесі розважався як міг: новинами та картинками в Інтернеті, розмовами по телефону, дискусіями з чиновниками. Представниця «України Соборної» Віра Лясковська та «свободівець» Роман Плахтій навіть вдалися до легкого танцю між рядами у сесійному залі, проте це вже було близько 00:14 наступного дня, 19 липня, коли у засіданні було оголошено чергову трихвилинну перерву.
Отож, робочий день розпочався у депутатів зі штурму. Двірники міста зібрались під стінами міської ради з криками «Ганьба!» і вимагали від депутатів не залишати їх без зарплати. Згодом частина двірників перебралась під вхід до сесійного залу і скандувала вже прямо під дверима.
Депутати спробували розглянути це питання, аби відпустити двірників додому, але їхня думка розбігалась з думкою чиновників. Голова бюджетної комісії Яромир Самагальський повідомив, що при формуванні бюджету міста-2013 на благоустрій Львова депутати передбачили 59 млн грн, з них 46 млн грн – на санітарну очистку міста. «Але з них чиновники 13 млн грн забрали на різні речі: ямковий ремонт, миття пам’ятників, малювання турнікетів, покоси трави», – сказав він і додав, що відтак додатково 15 млн грн депутати дадуть тільки за умови, що це кошти виключно на зарплату двірників. Аргументи чиновників про затяжну снігову зиму, необхідність латати дороги весною та інші господарські витрати не переконали. Директор департаменту фінансової політики Олег Іщук заперечив, що зарплата двірників – це не лише прибирання, а платять їм за виконану роботу, тому аби юридично правильно прописати, на що ж давати гроші, це питання перенесли на кінець робочого дня…
Також депутатів пікетували мешканці вул. Шептицьких. Поряд з їхніми будинками, наголошують люди, на їхній прибудинковій території та на сусідній вул. Озаркевича планується забудова житлово-офісного центру, яка може забрати у них дитячий майданчик, зелені насадження, а старі сусідні столітні будинки – призвести до руйнування. Однак реакції на цей пікет не було. Напевно це пов’язано з одностайністю, з якою раніше депутати давали землю на забудову на згаданій території.
На сесії дискутували і про наболіле для багатьох питання, продовження дозволів на розміщення кіосків (тимчасових споруд) у місті, роботу комунального АТП №1 тощо. Депутати подолали вето міського голови на ухвалу, якою вони раніше скасували двоставковий тариф.
Після 18:00 розпочався звіт міського голови. Закінчився – після 21:00. Запитань до мера було багато. Багато справді резонних, та багато таких, що легко могли б вирішитись на рівні депутатських запитів. Проте депутатам, які вирішили працювати до півночі, не було шкода часу. Тому звучали й запитання не зовсім у форматі роботи міської ради. Наприклад, куди подівся графин з водою, який на попередніх засіданнях традиційно стояв на столі перед міським головою… У результаті, депутати традиційно проголосували за визнання роботи мера незадовільною, а також висловили вимогу звільнити ряд чиновників.
«Це такий етап у історії Львова. Їх було багато, ми їх переживали і цей переживемо», – зреагував на це мер.
Зрештою, близько 00:20 депутати таки погодили виділення 15 млн грн на санітарне прибирання Львова – за умови, що їх розділять в річному розписі видатків по місяцях за погодженням з депутатською бюджетною комісією, а о 00:24 депутати міськради розійшлися. Двірники, звісно, цієї ухвали не дочекались. Адже ще вранці, перед тим як прийти на пікет, були змушені вставати о 5:00-6:00, аби прибирати місто…
Очевидно, така терплячість депутатів була виправдано. Адже наступного разу, як запевнив секретар ради Василь Павлюк, вони зберуться попрацювати у сесійному залі аж «десь у вересні».