Заради скіфського золото музеї Крима не перереєстровуються по-російськи

09:17, 26 листопада 2014

Влада анексованого Криму прийняла рішення не перереєструвати за російським законодавством чотири музеї, експонати з яких зараз перебувають у Нідерландах. Про це у вівторок 25 листопада повідомив «рупор» самопроголошеного уряду Криму сайт Крыминформ.

Як заявив самопроголошений прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов, це дозволить продовжити юридичні процедури щодо повернення скіфського золота в Крим.

«Справа в тому, що ми ліквідували в юридичному вигляді всі організації, які існували при Україні. Але установи, які відправляли цінності на виставку до Голландії, зараз ліквідації не підлягатимуть. Ми залишаємо їх у тому ж вигляді, щоб була можливість проведення всіх юридичних процедур», - цитує «Гобліна» сайт «Крым. Реалии».

Нагадаємо, що раніше директор Центрального музею Тавриди Андрій Мальгін заявив, що музеї Криму не звертатимуться до суду найближчим часом, адже рішення може бути не на їх користь.

У лютому 2014 року колекція скіфського золота з 5-ти музеїв (київського та 4-х кримських) була вивезена в Амстердам для участі у виставці «Крим: золото і таємниці Чорного моря» в Музей Алларда Пірсона. Після анексії Криму Росією, Нідерланди відмовилися повертати експонати в кримські музеї, мотивуючи відмову тим, що приймали їх від України. Пізніше музей заявив, що до рішення суду не буде передавати скіфське золото нікому.

Міністерство культури України наполягає на передачі колекції скіфського золота України. Звичайно, російський мінкульт дотримується іншої думки.

Експонати із київського музею уже повернулися в Україну.