"Через кризу банки не фінансують великих будівельних фірм, припинилася реалізація цегли, але от уже з квітня по трошки почали у нас брати цеглу "приватний сектор". Надіюся, що в Україні скоро стане все на свої місця, тому що світ продовжує будуватися. Під час кризи маленькі фірми відійдуть, залишаться нормальні фірми, які зможуть працювати і давати нормальну продукцію. Криза дала відчути, хто може вижити на тому ринку і працювати", - зазначив власник ТОВ "Керамбуд" (виробництво пустотілої керамічної цегли, блоків), громадянин Польщі, уродженець Львова Володимир Саламаха, - інформує кореспндент ZAXID.NET.
"Що нас рятує від кризи? Ми налагодили нормальний збут цегли, нас знають вУкраїні, експортуємо продукцію навіть у Польщу. Наш завод працює безперервно. Зараз у зв’язку з кризою ми зменшили потужність, виробляємо 25-27 млн штук цегли на рік (загалом потужність - 50 млн цегли). Плануємо створити ще один завод по виробництву блоків через 2-3 роки. Зараз у світі переходять на блок для будівництва, думаю, для України це теж перспектива", - зазначив власник "Керамбуду".
За його словами, на підприємстві працюють близько 200 осіб. З них 60% тутешнє населення, 40% - зі Львова та найближчих міст. Середня заробітна плата 2-2,5-до 3 тис. грн. "В Україні є 5 заводів такої лінії, як у нас. Ми працювали з різними львівськими будівельними фірмами - "Карпатбудом", "Галбудом" тощо", - запевнив Володимир Саламаха.
"На початку революції (Помаранчевої) я думав, що в Україні буде легко вести бізнес, але потім трохи розчарувався. Зараз такі закони - щоб зробити якусь "бумажку" треба обходити надцять порогів, зібрати 50 підписів. Це ускладнює. Тобто за те, що я даватиму державі кошти, потрібно обходити кабінетів 50-60, де кожен хоче, щоб йому "мазали", - зазначив В. Саламаха.
"Зараз маємо проблеми з газом, ми дуже відчули подорожчання газу. Коли починали, газ коштував по 50 дол. за куб, а зараз - 270. Різні подорожчання позначаються на ціні продукції. Загалом ми на плаву", - додав він.