Заробітчанин розказав, як його побили у Закопаному через українську мову

21:26, 9 лютого 2017

На початку лютого, у польському місті Закопане 35-річного українця Андрія Пригона побили через те, що він спілкувався рідною мовою. Про це написала Gazeta Krakowska.

Як зазначається, у Польщі український заробітчанин живе вже рік. Він розказав, що працює касиром у супермаркеті й отримує порівняно невелику зарплатню. «Я касир у супермаркеті Biedronka і працюю тут за зарплату, від якої відмовляється більшість поляків. Сума – 1200 злотих (близько ₴8 тис. - ред) у місяць, але нині це порятунок. В Україні війна, тому роботи там немає. Живу скромно (кілька людей у квартирі), але мені завжди вдається відкласти що-небудь і відправити додому, де залишилися моя мама і брати. Завдяки цьому у всіх є що поїсти», – розповів він.

За словами Андрія, одного вечора вони йшли з другом і спілкувалися між собою українською мовою. Це викликало агресію у чотирьох поляків, які розпочали бійку. «Вони почали нас штовхати і провокувати. Ми попросили їх: панове, у нас нічого для вас немає, дайте нам спокій. Це анітрохи не допомогло, і ми з другом спробували втекти. Він побіг вниз, я повернувся, і хотів піти вгору по вулиці Крупувки. У цей момент я отримав удар по голові», – розповів українець.

Після цього інциденту українці кілька днів не виходили зі свого помешкання. В Андрія були вибиті зуби й синці по всьому тілу. Лише ввечері він звернувся в лікарню. Йому не зробили рентген, тому що посередник, який влаштував його на роботу в супермаркет, не оформив страховку. Отож Андрієві довелося платити за послуги лікаря.

Андрій Пригон розказав, що коли у нього закінчиться контракт у Закопане, то шукатиме роботу в будь-якому іншому місті. У поліцію він не піде, тому що переконаний, що йому все одно не допоможуть. «Цей випадок лише довів мені, що в Польщі, я ніхто», – заявив він.

Раніше ZAXID.NET повідомляв, що в Польщі значно збільшилася кількість заробітчан із України. Торік польські консульства в Україні видали українцям загалом 1 млн 264 тис. 593 візи, що на 27% більше, ніж у 2015 році, коли видали понад 922 тис. віз. Разом з тим абсолютна більшість українців, які в останні п'ять років хоча б раз працювали за кордоном (71%) хочуть повернутися туди на роботу. Як свідчать результати дослідження соціологічної групи «Рейтинг», найбільше українців хотіли б працювати у Німеччині (23%) та Польщі (22%).