Французька зірка Блек ле Рат приїхав до Львова на проект Lviv Art Days. У межах свого візиту художник подарував місту два автографи на стінах.
На стіні вулиці Вірменської перед входом у галерею «Дзиґа» з'явилося зображення трубадура. Його намалював Блек ле Рат – засновник світового мистецтва трафаретного графіті, під його впливом формувався знаний англієць Бенксі. Втім, ле Рат був таки першим. Трубадур перед «Дзиґою» став автографом-подарунком Львову.
«Я приготував цього персонажа спеціально для Львова. Я побачив, що ваше місто у бароковому стилі, тому і взяв зображення трубадура з італійського живопису XVII століття, але змінив музичний інструмент у його руках, домалював електрогітару, щоб осучаснити малюнок», – розповідає Блек ле Рат.
Сюжет графіті автор узгодив із арт-центом «Дзиґа».
«По-перше, ми будемо мати автограф відомого художника, а по-друге, ми будемо мати хорошу візитівку, яка буде передувати настрою людини, котра заходить в наш арт-центр», – додає куратор куратор галереї «Дзиґа».
Ще одне графіті у Львові Блек ле Рат намалював на вулиці Лепкого.
Французький художник став одним із гостей проекту Lviv Art Days, який відбувався цими вихідними. Його заснували рік тому як частину тижня моди Lviv Fasion Week, а тепер відокремили в самостійний захід із лекторієм і виставковою. Але все ж мистецький проект поєднали із показами дизайнерів і відкриттям фестивалю «Французька весна».
«Таке поєднання потрібне для того, щоб просувати мистецтво. Тому що на самі виставки ходить своєрідна аудиторія, більш така мистецька. А тут могли відвідати різні категорії людей, яким цікава і мода, і події «Французької весни», – пояснює співорганізатор Lviv Art Days Дмитро Пузанов.
На Lviv Art Days презентували себе фотограф із Сицилії Фабіо Флоріо, а також скульптор із Лівану Набіль Вебхе. Ліванець привіз триптих «Шторм» – це частина його найсвіжішої виставки, яку він відкривав у Лівані.
«Я починав із абстракції, потім вдався до імпресіонізму, але тепер мені цікавий символізм. Я пройшов шлях від живопису до скульптури і зараз презентую вам свої роботи у металі, їх я об'єднав назвою «Шторм», – каже Набіль Вебхе.
35 авторів, здебільшого українських, демонстрували себе у різних жанрах – від живопису до сучасної скульптури, витинанки, фотографії.
«Експозиція на Lviv Art Days цього року представлена неймовірно, яскрава і прекрасна, я захоплююся іншими учасниками. Щодо моїх картин, то мені дуже подобається плоскі форми і така певна дитячість в роботах і за цим прикривати великий зміст», – ділиться враженнями художниця Олена Каїнська.
Lviv Art Days відбуватиметься двічі на рік.