Засновники WADA відмовилися поновлювати права антидопінгового агентства РФ

11:24, 16 листопада 2017

Рада засновників Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) ухвалила рішення не поновлювати прав Російського антидопінгового агентства (РУСАДА). Залишаючи чинним рішення щодо РУСАДА, засновники WADA відзначили відсутність серед російських спортивних функціонерів «беззастережного визнання висновків з доповіді Макларена», пише «Інтерфакс-Україна».

Як відомо, діяльність РУСАДА припинили в листопаді 2015 року після оприлюднення доповіді незалежної комісії WADA, що виявила в Росії підтримувану на державному рівні систему застосування та приховування допінгу. Це призвело до недопуску російської збірної на Параолімпійські ігри в Ріо. Відсторонення РУСАДА може поставити під питання російську участь у майбутніх Зимових Олімпійських і Паралімпійських іграх 2018 року в південнокорейському Пхенчхані.

Російська делегація в Сеулі вкотре заявила, що приховування фактів застосування допінгу стало результатом злого умислу колишнього керівництва РУСАДА.

10 листопада WADA повідомило про отримання бази даних московської антидопінгової лабораторії з результатами всіх допінг-тестів російських спортсменів, проведених у період з січня 2012 по серпень 2015 року. В агентстві зазначали, що нові відомості можуть допомогти «посилити вимоги до російської влади про публічне визнання результатів розслідування Макларена».

Яким чином WADA отримало базу даних, в агентстві не уточнили. Газета New York Times писала, що електронний файл з даними надійшов від інформатора. Видання також зазначало, що база даних може надати нові докази вживання допінгу російськими спортсменами і спричинити нові покарання для Росії.

Нагадаємо, У травні 2016 року незалежну комісію WADA, створену для розслідування застосування допінгу російськими спортсменами, очолив канадський юрист Річард Макларен. У липні оприлюднили першу частину доповіді комісії, в якій сказано, що в Росії з 2011 по 2015 рік була створена ціла система приховування позитивних допінг-проб російських спортсменів.

У другій частині доповіді, представленій у грудні 2016 року, стверджувалося, що в маніпуляціях з допінг-пробами брали участь більш ніж тисяча російських спортсменів. Крім того, в контексті маніпуляцій з допінг-пробами в доповіді згадувався екс-міністр спорту Росії Віталій Мутко.