Заступник голови АП звинуватив секретаріат Кабміну у затягуванні впровадження 4G

21:08, 11 травня 2017

Заступник голови Адміністрації президента України з питань проведення адміністративних, соціальних і економічних реформ Дмитро Шимків звинуватив секретаріат Кабінету міністрів у затягуванні підписання проголосованої урядом постанови, яка передбачає можливість використання технології LTE-Advanced (4G). Про це він написав у четвер, 11 травня, на своїй сторінці у Facebook.

Дмитро Шимків зазначив, що секретаріат зволікає з логічним завершенням цього питання вже 86 днів. «Кажуть там Секретаріат КМУ знайшов «корупційні ризики». Крім суто технологічних змін та змін, що стосуються космічної тематики, що готувалися ДССЗЗІ, саме в цій постанові з’являється можливість використання технології LTE-Advanced (4G), але лише «видача ліцензій на користування радіочастотним ресурсом із використанням зазначеної радіотехнології разом із можливістю використання інших радіотехнологій у конкретних смугах у межах зазначених смуг радіочастот на конкурентній основі, у тому числі на конкурсних або тендерних засадах, за умови їх вивільнення існуючими користувачами та за результатами досліджень». Ну і де тут корупційний ризик? Значно більший «корупційний ризик» у затягуванні процесу прийняття цих змін», - зазначив він.

На думку Шимківа, «комусь дуже кортить продовжити свою ліцензію на певну смугу частот без конкурсу, а потім торгувати цією смугою та/або запровадити LTE у цій смузі без конкурсу».

Заступник голови АП нагадав, що відповідний проект постанови з’явився ще в грудні 2016 року. «9 лютого поточного року на Урядовому комітеті під головуванням першого-віце прем’єра Кубіва його погодили, а у висновку Мін'юсту в графі 8 «Антикорупційна експертиза» - написано, що відсутні корупціогенні фактори. Були лише частково враховані зауваження від Міноборони та Генштабу, що стосувалися технічних питань. 14 лютого 2017 р. постанову КМУ голосують без зауважень і виступів. І ось на 86 день після голосування Максим Нефьодов має вивчити «корупційні ризики» постанови … », - додав він.

Слід зазначити, 23 березня стало відомо, що Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ) має намір провести конкурси на частоти в діапазонах 2600 МГц і 1800 МГц, в рамках впровадження 4G-зв'язку в Україні.

29 листопада 2016 року, НКРЗІ прийняла для громадського обговорення ціни на 4G-ліцензії. У січні 2016 року повідомлялося, що сім компаній, зацікавлених у розвитку 4G мереж в Україні (у тому числі «Київстар», Vodafone і Lifecell), заплатять близько 13 млн грн. за детальне вивчення всіх діапазонів, придатних для запуску наступного покоління стільникового зв'язку.

Раніше повідомлялось, що мобільні оператори України заявляють про готовність до 4G.