Засуха спровокувала в країнах Євросоюзу найбільшу за 40 років овочеву кризу

7 серпня

Країни Європейського Союзу зіштовхнулись з затяжною екстремальною спекою, яка спричинила наймасштабнішу за останні 40 років кризу овочевого сектора ЄС. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на Euractive.

«У зв’язку з тривалою спекотною та сухою погодою впродовж усього липня на більшій частині континенту овочі продовжують потерпати, а врожайність різко знизилася. Сьогодні ситуація для городників та виробників овочів – найсерйозніша за останні 40 років», - заявили в Європейській асоціації виробників фруктів та овочів (PROFEL).

Від сильної спеки сильно постраждали Франція, Нідерланди, Німеччина, Велика Британія, Угорщина та Польща. Як повідомили в асоціації, найбільше постраждав сектор мороженої і консервованої продукції, у якому втрати врожаю призвели до скорочення і нерегулярних поставок свіжих овочів на переробні підприємства. Своєю чергою, це викликало збільшення витрат виробництва і скорочення кількості оброблюваних продуктів. Водночас, в організації не повідомили про подорожчання продуктів у зв’язку з цією кризою.

Крім цього, як повідомили в PROFEL, 2018 рік є третім роком поспіль, коли овочевий сектор зіштовхується з серйозними проблемами, пов'язаними з погодою. Європу чекає значне скорочення врожаю гороху і бобів у діапазоні від 20% до 50%.

«У деяких виробничих регіонах на півдні Європи перший урожай бобів також постраждав внаслідок сильних штормів (повеней та градів)», – повідомили в PROFEL.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
РАГУlive. Випуск за 18 вересня
Верховна Рада висунула Олега Сенцова на Нобелівську премію миру
«Вибачся. Скажи, що ти ідіот»
Україна домовилася з МВФ про підвищення цін на газ
У 225 мешканців Львівщини діагностували хворобу Лайма
Суд арештував майно майора Миколи Мельниченка і дозволив його затримати
Луценко вніс до ВР подання про зняття недоторканності з трьох нардепів
У Львові на маршрути виїхали перші білоруські автобуси і німецькі трамваї
Підозрюваного у вбивстві у Львові помістили у психіатричну лікарню
Сирійські війська збили російський літак: загинули 15 військових РФ