Затриманого в Чечні українця Станіслава Клиха не визнали неосудним

12:17, 8 лютого 2016

Лікарі однієї з медичних клінік Грозного не підтвердили припущення про психічні розлади в українця Станіслава Клиха, якого з іншим українцем Миколою Карпюком судять в Чечні. Про це пише «Коммерсант» з посиланням на дані апарату Верховного суду республіки.

«Обстеження підсудного Клиха було проведено лікарями однієї з клінік Грозного в амбулаторних умовах, фахівці не знайшли підстав визнати його психічно нездоровим», - сказали в апараті суду.

Також у суді повідомили, що лікарі прийшли до такого висновку, ґрунтуючись не лише на результатах своїх тестів, але і з урахуванням дослідження медичного досьє підсудного.

«Поведінка Клиха на процесі - це, швидше за все, спроби уникнути покарання», - сказали в суді.

Видання зазначає, що після висновку за результатами експертизи поведінку підсудного в суді можуть розцінити як образу процесуальних осіб. Захист, у свою чергу, має намір перевірити ще раз результати обстеження Клиха у незалежних лікарів.

Якщо Клих буде визнаний психічно хворим, то його справа буде виділена в окреме провадження, а його самого за рішенням суду направлять на примусове лікування.

Нагадаємо, 19 січня звилася інформація про те, що затриманого в Чечні українця Станіслава Клиха можуть визнати неосудним. Сумніви у стані здоров'я обвинуваченого Клиха у адвокатів з'явилися восени минулого року, незабаром після початку слухань у справі.

Адвокат Карпюка Марина Дубровіна впевнена, що нервові зриви у її підзахисного почалися після арешту і причина їх - незаконні методи слідства, за допомогою яких, за словами адвоката, вибивалися потрібні свідчення, а також знущання з боку співкамерників.

У свою чергу, слідство вважає, що дана поведінка Клиха обумовлена наркотичною залежністю.

Нагадаємо, що 24 грудня 2015 року адвокати Клиха отримали докази тортур ув’язненого в Чечні українця.

Слідчий комітет РФ звинувачує українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха у вбивстві російських військовослужбовців під час російсько-чеченської війни у 1994-1995 роках. Їх заарештували у 2014 році й, за свідченнями затриманих, до них з того часу застосовували тортури. Під час тортур українці навіть дали свідчення, що у чеченській війні брав участь і нинішній прем’єр України Арсеній Яценюк.