Zatrzymany "doradca Juszczenki" może należeć do przestępczego ugrupowania?

12:00, 5 жовтня 2009

Dział ds. Walki z Organizowaną Przestępczością sprawdza, czy zatrzymani w obwodzie lwowskim z bronią i narkotykami kierowca i pasażerowie samochodu Opel, z których jeden okazał funkcjonariuszowi Kontroli Ruchu Drogowego dowód doradcy Prezydenta Ukrainy, przestępcami. Jak poinformowało ZAXID.NET źródło w organach ochrony porządku prawnego, Dział Walki z Organizowaną Przestępczością sprawdza, czy zatrzymane osoby należą do przestępczego ugrupowania, które zajmowało się wykradzeniem drogich samochodów.

Wszyscy zatrzymani, którzy przebywają w jednym z oddziałów rejonowych milicji Lwowa, to mieszkańcy Krzywego Rogu. Ich samochód, według danych źródła, został zatrzymały ze względu na przekroczenie szybkości.

Przypomnimy, 4 października koło Lwowa inspektorzy Wydziału Kontroli Ruchu Drogowego zatrzymali dla kontroli dokumentów samochód Opel, tymczasowo zarejestrowany w obwodzie dniepropietrowskim. Jak się okazało, kierowca auta, 27-letni mieszkaniec Krzywego Rogu, nie mógł przedstawić inspektorom Wydziału Kontroli Ruchu Drogowego odpowiednich dokumentów na pojazd. „Jeden z dwóch pasażerów auta przedstawił Wydziału Kontroli Ruchu Drogowego dowód doradcy Prezydenta Ukrainy, i poprosił, żeby ich puścili. Podczas rewizji samochodu funkcjonariusze znaleźli tam broń bez dokumentów, narkotyki, schowane w pudełkach od czekoladek Kider Niespodzianka. Również 27-letni kierowca miał przy sobie dwa prawa jazdy z różnymi nazwiskami. Oprócz tego, w samochodzie znaleziono 7 dowodów rejestracyjnych od różnych pojazdów" – zaznaczyła kierownik biura prasowego zarządu Wydziału Kontroli Ruchu Drogowego w obwodzie lwowskim Switłana Dobrowolska.