Затверджено Генеральний план Тернополя

13:07, 13 серпня 2010

На сесії Тернопільської міської ради затверджено Генеральний план м. Тернополя – концептуальний документ, який визначає основні напрямки розвитку інфраструктури усіх сфер життя громади на найближчі 20 років.

Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Тернопільської міськради.

Робота над підготовкою Генплану розпочалась наприкінці 2007 року, коли було укладено договір із Київським державним інститутом «ДІПРОМІСТО» про розробку проекту.

Відтак, новий Генплан погоджено відповідними державними органами, експлуатуючими та інспектуючими організаціями, Міністерством регіонального розвитку та будівництва України, проведено його державну експертизу, громадські обговорення та слухання, погоджено узгоджувальною комісією, а останнім етапом стало затвердження сесією міської ради.

На відміну від попереднього Генплану 1980 року, в основі територіального розвитку Тернополя є ідея розвитку міських структур (сельбищна, рекреаційна зони) у Західному і Північно-Західному напрямках (східний напрямок уже вичерпав свій потенціал по вільних територіях та інженерно-транспортному обслуговуванню).

Новим є те, що Генпланом 2010 року передбачено земельні ділянки під садибну та котеджну забудову. У центрі міста виділено історико-архітектурну зону, що унеможливлює зведення висотних будинків. Також тут заплановано реконструкцію садибної забудови та винесення промислово-комунальних об’єктів.

Цей документ передбачає вирішення транспортних питань, зокрема, буде облаштовано транспортні розв’язки у місцях інтенсивного руху. Наприклад, для сполучення чисельного житлового мікрорайону «Дружба» зі «Східним» масивом планується побудувати новий міст через р. Серет з виходом до вул. Бродівської.

Розрахунковий період дії нового Генерального плану м. Тернополя - до 2030 року із прогнозом кількості населення - 230 тис. чол.

«Я дуже радий, що наше місто отримало цей необхідний концептуальний документ, який визначає стратегію розвитку Тернополя на найвищі десятиліття, - сказав мер міста Роман Заставний. – Практично з 2003 року попередній Генплан втратив чинність, тому прийняття нового Генерального плану дає місту потужний імпульс всебічного розвитку і в сфері державних інвестицій, і в частині задоволення потреб громади відповідно до реалій сьогодення та 20-річної перспективи».