26-27 вересня у Львові втретє пройде міське свято "На каву до Львова". Мета - проведення розважального заходу, орієнтованого і на туристів, і на місцевих жителів, підняття рівня культури споживання кави, підтримка іміджу Львова як східноєвропейської столиці кави, яка має давні традиції споживання цього напою. Про це ZAXID.NET повідомили організатори дійства.
Під час фестивалю кавоманам пропонують провести тур кав’ярнями і скуштувати "фестивальний" напій. Своєю чергою, для справжніх гурманів спеціально готують каву ексклюзивних сортів і рецептів.
Свято також не обійдеться без ярмарку, де можна придбати різноманітні сорти кави, також проходитиме фестиваль ремесел, відбудуться вуличні вистави львівських театрів. Розбавляють усе "кавове" дійство музичні виконавці.
Символом фестивалю має стати історична постать Юрія Кульчицького - нашого земляка, який брав участь у визволенні Відня від турків 1683 року та відкрив першу у Відні (і в Європі) кав’ярню „Під синьою пляшкою”.
Голова Гільдії рестораторів Львова, депутат Львівської міської ради, ресторатор Вардкес зазначив, що важко сказати, скільки туристів збирає у Львові кожен окремий захід, але загалом цього року було приблизно на 30 відсотків більше туристів, ніж попереднього. "І це відчули всі, хто працює в галузі туризму. І що найголовніше: у Львова немає іншого виходу, бо Львів приречений жити за рахунок туризму", - наголосив він.
Вардкес Арзуманян розповів, що цьогоріч зменшили фінансування усіх фестивалів, а проведення деяких взагалі залишилося без грошей. Наприклад, фестиваль "На каву до Львова" управління культури буде проводити фактично без бюджетних коштів. "Хоча на цей фестиваль приїжджає дуже багато туристів, особливо з Києва. "На мою думку, не дати на такий захід грошей означає заявити, що він нам непотрібен. А це - не так, - переконаний Вардкес Арзуманян. - Зараз вже можна стверджувати, що все, що ми витратили у 2008 році на промоцію міста, зокрема, на різноманітні фестивалі, повернулося до нас у вигляді прибутків та податків. Завдяки цьому Львів дуже мало постраждав під час економічної кризи в порівнянні з іншими містами".