Компанія «ТЕТ-Продакшн» завершила зйомки повнометражного фільму «Чорний ворон» за мотивами однойменного роману українського письменника Василя Шкляра. Стрічка створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
«Створення фільму про повстанський рух часів Холодноярської республіки є значущою подією, що має важливу просвітницьку місію. Сьогодення доводить, що невивчені уроки історії повертаються до наступних поколінь: ми й досі боронимо незалежність рідної землі. Сподіваюсь, творцям фільму вдасться передати на екрані історичні події того часу і стрічка стане помітним мистецьким явищем», – зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко.
Режисером фільму став Тарас Ткаченко, відомий завдяки картині «Гніздо горлиці»
Сюжет розповідає історію життя та кохання Івана за прізвиськом Ворон – учасника повстанського руху часів Холодноярської республіки. Він змінює своє розмірене життя на боротьбу за незалежність, волю та майбутнє українців, зокрема своєї родини.
Зйомки картини тривали з жовтня 2018 року. Основними місцями подій у стрічці були територія Холодного Яру та Мотронинського монастиря на Черкащині. На екрані святиню відтворювали у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику, оскільки після реставрації монастир не зберіг історичного вигляду. За час роботи над проектом творча група вирушала у декілька експедицій Україною, зокрема, до мисливського палацу графа Шувалова (Тальне), Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав», а у селі Поташ знімали масові сцени, у яких були задіяні понад 150 акторів.
Зйомки картини тривали з жовтня 2018 року
Режисером фільму став Тарас Ткаченко, відомий завдяки картині «Гніздо горлиці», сценарист – Тарас Антипович, оператор-постановник – Олександр Кришталович.
Головні ролі в фільмі виконали Тарас Цимбалюк, Павло Москаль, Андрій Мостренко, Ксенія Данилова, Наталя Сумська та інші.
Останнього знімального дня майданчик відвідав Василь Шкляр. Він заявив, що загалом задоволений сценарієм, але називає його адаптацією оригінального твору. Водночас письменник радий, що кіношники дотримались основної ідеї.
Останнього знімального дня майданчик відвідав Василь Шкляр
«Найголовніше у стрічці лишилось – холодноярський дух, нескореність та прагнення боротися заради тієї ідеї, яка була написана на чорному бойовому прапорі повстанців: “Воля або смерть”», – каже письменник.
Прем’єра історичної драми відбудеться у кінотеатрах України вже цього року.
Фото: Держкіно