На пітчингу Держкіно, де визначались проекти, які отримають державне фінансування, до рейтингу переможців ввійшли кінопроекти, які отримали середню оцінку не менше ніж 37 балів включно. Раніше прохідний бал був нижчий: 30. ZAXID.NET розповість про декотрі з них, які видалися нам особливо цікавими.
Найбільше балів отримав проект українського режисера і актора Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги». Бюджет фільму становить ₴47 млн 947 тис., і майже половина з них може бути надана з державного бюджету. Режисер і виконавець головної ролі у фільмі про депортацію кримських татар «Хайтарма» Ахтем Сейтаблаєв узявся за створення художнього фільму про захисників Донецького аеропорту навесні минулого року. Консультантами при написанні сценарію виступили самі бійці.
Ахтем Сеітаблаєв
Держава долучиться до фінансування документального фільму Сергія Лозниці «Донбас». Це новий ігровий фільм, за словами самого режисера, продовжує та розвиває теми, які він підняв у картині «Щастя моє». Проект розраховує на бюджет ₴41,6 млн, з яких просить у держави ₴16,7 млн.
«Знімати ми будемо на прикордонній території. Модель того, як захопили владу в 17 році більшовики, ясніше всього видно на Донбасі. Донбас - це не регіон, а поняття, і це стало можливо тому, що кримінальні відносини там - основа життя, і у багатьох людей, що живуть там, немає ґрунту під ногами. І це проблема, з якою будь-якої влади в Україні доведеться мати справу», - розповідає Лозниця.
Сергій Лозниця
Нагадаємо, що фільм «Щастя моє» став першим повнометражним фільмом, який представляв Україну у Каннах. А у 2014 році там же Лозниця показав картину «Майдан».
Також Держкіно рекомендуватиме для державного фінансування ігрові повнометражні фільми - «Поліна», «Баба Пріся», «Таємний щоденник Симона Петлюри» Олеся Янчука, «Екс», «Танк» Максима Ксьонди, «Близнюки» Єви Нейман та інші.
«Екс» - проект Сергія Лисенка, у назві якого обігрується термін «експропріація». Фільм розповість про грабіжників, які грабують банки, магазини і інкасаторів у Львові початку 1930-х. Грабіжники готують напад на пошту, але в підсумку провокують польсько-українське протистояння. Бюджет картини - ₴25,6 млн, Держкіно має дати ₴12,8 млн.
Презентація фільму «Екс»
Серігій Лисенко відомий як режисер десяти короткометражних стрічок «Енциклопедії Майдану».
«Баба Пріся» - екранізація п’єси Павла Ар’є, яку здійснить Володимир Тихий. Жанр п’єси можна було б визначити як «сучасна українська народна п’єса». У драмі йдеться про сім’ю, що мешкає у Чорнобильській зоні відчуження. Головує у ній «дуже, дуже, дуже стара» баба Пріся. Бюджет проекту - ₴17,8 млн, участь Держкіно - ₴8,9 млн.
У постановці львівського театру ім. Лесі Українки цю роль зіграв Олег Стефан. У Києві – Ірма Вітовська. Кастинг фільму ще не проводився.
Режисер Володимир Тихий нещодавно презентував свій новий документальний фільм «Бранці».
Фільмування франко-українського фільму «Поліна» уже тривають у Києві. Режисер фільму - Оліас Барко. «Поліна» - історія маленької дівчинки, яка здійснює подорож по той бік кіноекрана, де живуть казкові герої і ховаються страшні таємниці. Бюджет проекту - ₴54 млн, з яких держава має дати ₴10,8 млн грн.
На зйомках фільму «Поліна»
Також держава долучиться до фінансування дитячих фільмів «Гав-Рик» та «Джура-Королевич». Цікаво, що усі анімаційні проекти в цілому отримали дивно низькі бали.
Серед документальних фільмів найбільше балів набрали «Перша сотня», «Залізна сотня», «З Бабиного яру на свободу», «Дельта», «Рідні» та «Михайло і Данило».
«Рідні» - проект російського режисера Віталія Манського. Фільм розповідає про сім'ю, розділену подіями на сучасній Україні, свого часу був вилучений зі списку проектів, які мали отримати часткову держпідтримку в Росії.
«Михайло і Данило» - фільм відомого документаліста Андрія Загданського. Ще у 1992 році режисер зробив фільм про Михайла і Данила Щиголів. Даня народився у 1982 році з тяжкою недугою - дитячим церебральним паралічем та вродженою глухотою. Шансів на лікування, або точніше на реабілітацію Дані в Радянському Союзі не було. Михайло вивіз сина до Чехії. Минуло двадцять два роки. Як склалися їхні життя тепер? Про це новий фільм Загданського.
«Михайло і Данило»
Загальна сума, яка потрібна, щоб профінансувати усі проекти, що набрали високі бали від експертної комісії, становить близько ₴352 млн грн, що на 100 млн перевищує передбачене бюджетом фінансування українського кіно на 2016 рік. Втім, не всі з переможців будуть запущені у виробництво в 2016 році.
Повний список фільмів-переможців можна побачити на сайті Держкіно.