"Першим наслідком листа президента Російської Федерації Дмитра Медведєва до Віктора Ющенка та його відеозаяви має бути сама відповідь Президента України - тепер "м’яч" російсько-української інформаційної війни на його боці. Фактично це оголошення війни - не Україні як державі (до речі, в лексиконі російських володарів практично немає словосполучення "українська держава", є лише "український народ"), а режиму Віктора Ющенка", - заявив 11 серпня у коментарі ZAXID.NET російський політолог Андрій Окара.
"Медведєв всіляко підкреслює, що український народ є для Росії братським, говорить про вирішення культурних питань, обіцяє культурну підтримку українців у Росії. Доведеться ці обіцянки взяти на контроль", - запевнив політолог.
Андрій Окара зазначив, що такі дії Медведєва не слід розглядати як втручання у виборчу кампанію в Україні і тим більше це не можна вважати підтримкою Януковича чи якогось умовного "проросійського" кандидата.
"Зараз ця заява працює на користь Ющенка - поки він не встиг нічого відповісти. Але, як ми пам’ятаємо, Віктор Андрійович вміє добре програвати ті ситуації, які самі йдуть йому в руки. Ця заява створює Ющенкові імідж міцного політика, хоч і ворожого щодо Кремля, навіть більше - імідж несправедливо скривдженої людини", - наголосив Андрій Окара.
Разом з тим, експерт пов’язує таку заяву Медведєва і з візитом в Україну російського патріарха Кирила, мовляв, заява Медведєва - це також месидж РПЦ, що Кремль не втратить ініціативу і не віддасть російсько-українські відносини в їхні руки.
"Фактично Патріарх Кирил презентував в Україні нову стратегію бачення української ідентичності, новий концептуальний підхід до української проблематики: Росія, Україна, Білорусь - це Свята Русь, а сучасні державні кордони та розділення на великорусів, українців та білорусів - помилка історії", - сказав політолог.
За його словами, Кирил вважає себе наступником патріарха Никона, який жив у середині XVII століття і був головним ідеологом приєднання України до Московського царства, ширше - об’єднання усіх православних земель під владою єдиного імператора і єдиного патріарха.