Заява про ціну російського газу для України у $400 - голослівна, - експерт

11:15, 9 червня 2008

"На сьогодні ні керівництво Російської Федерації, ні "Газпром" не знають, якою буде ціна газу країн Центральної Азії. Переговори з цього приводу ще не проведено. Країни Центральної Азії навіть ще не надали свої цінові пропозиції. Тому пропонувати Україні ціну в 360-400 дол. за м куб. - передчасно", - заявив у коментарі ZAXID.NET сьогодні, 9 червня, директор енергетичних програм Українського центру політичних і економічних досліджень імені О. Разумкова Володимир Саприкін.

Експерт наголосив: "Ціна на газ для України на наступний рік ще не сформована, $400 - це голослівні заяви".

Довiдка ZAXID.NET

Росія заявляє, що газ для України наступного року може значно подорожчати. Очікується, що Києву запропонують платити по $400 за тисячу кубометрів. В СНД таких цін зараз немає, навіть країни Прибалтики купують газ по $360 за тис. куб. Експерти називають дії Росії політичними, пов'язаними з позицією України з питанням Чорноморського флоту, - повідомляє Інтернет-видання "Обком".

Джерело в МЗС Росії уточнило, що йдеться про збільшення ціни від теперішніх $179,5 до $400 за тисячу кубометрів. При збереженні об’ємів поставок (49 млрд кубометрів в 2007 році) Україні доведеться заплатити $19,6 млрд, тоді як платежі за цей рік не перевищать $8,8 млрд.

Різке підвищення ціни на газ є планомірною політикою "Газпрому" відносно країн СНД. Наприклад, у звіті, наданому акціонерам "Газпрому" напередодні річного збору, йдеться, що ціна на газ для Білорусі в 2009 році буде підвищена до $200 за тисячу кубометрів з $125-140 цього року. $400 не платить "Газпрому" жодна з країн СНД, навіть в Прибалтиці найдорожчі контракти - $360 за тисячу кубометрів, відзначає аналітик "Ренесанс Капітал" Катерина Малофєєва. За її словами, ціна для України співставна з цінами для країн Західної Європи. Джерело в Мінпаливенерго повідомило, що на переговорах в "Газпромі" Україна просила зафіксувати зростання цін наступного року на 50% до діючого рівня - $269,25 за тисячу кубометрів, а російська сторона називала ціну $360.