Заяви Путіна про знижку на газ – політична гра, – Яценюк

17:48, 8 жовтня 2013

Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк вважає, що заяви президента Російської Федерації Володимира Путіна про те, що "Газпром" надав знижку на газ для України, – не більше, ніж геополітична гра.

"Я вважаю, що це взагалі геополітична гра. Спробували натиснути – не пройшло. А тепер спробують гладити, але це також не пройде", – сказав він журналістам сьогодні, 8 жовтня, коментуючи заяви Володимира Путіна.

"Ми вже багато отримали від росіян. Перше – це заборона на експорт молочної продукції, друге – заборона на експорт тваринницької продукції, третє – заборона на експорт цукерок, четверте – згортання всієї нашої двосторонньої кооперації, яка тривала протягом десятиліть. Тому потрібно дивитися не на заяви, а на реальні дії. А, на жаль, реальні дії залишаються такими ж – Росія тисне на Україну, щоб затягнути в Митний союз і не дати підписати угоду (про асоціацію з ЄС, – ред.)", – сказав Арсеній Яценюк.

За його словами, зміна тактики – це тимчасовий хід Російської Федерації.

"Після підписання угоди (про асоціацію, – ред.) вони і надалі продовжать чинити тиск, і ми маємо бути до цього готові. Наше сьогоднішнє завдання – диверсифікація ринків", – сказав Арсеній Яценюк, додавши, що якщо українська продукція не подобається російським партнерам, то Україна шукатиме інших ринків, тим більше, що значна частина українського експорту і так вже йде не на російські ринки.

Як повідомлялося, Володимир Путін на прес-конференції за підсумками саміту АТЕС заявив, що російські банки оформили кредит Україні на $750 млн, а "Газпром" надав газ для закачування до підземних сховищ (ПСГ) України зі знижкою – по $260 за тис. кубометрів.

Додамо, що останнім часом Росія знову застосувала до України низку торговельних обмежень під приводом захисту безпеки свого споживача, що дехто з оглядачів уже порівнював із «торговельною війною». Скажімо, Росія знайшла шкідливі мікроорганізми в українській ковбасі. А також може змінити для України умови експорту продукції тваринництва. Експерти припускали, що справжньою причиною є проголошений Україною курс на європейську інтеграцію, а не на євразійську під проводом Росії.