Заяву Царьова про угоду з ЄС не можна сприймати серйозно, – Кравчук

20:38, 6 серпня 2013

Заява народного депутата від Партії регіонів Олега Царьова щодо невідповідності норм угоди про асоціацію з ЄС Конституції України є відвертою брехнею. Так відреагував на заяву регіонала голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук.

«Коли якомусь агентові чи якомусь відповідальному, чи безвідповідальному працівникові, чи якомусь, скажімо, служаці невідомо якому царю і яким господарям, хочеться щось і комусь напакостити, то він починає людей обдурювати», – заявив Кравчук у коментарі Радіо Свобода.

Він наголосив, що для укладення угоди про асоціацію з Європейським Союзом не потрібно вносити зміни до Конституції, і нагадав, що Основний Закон передбачає можливість підписання угод з іншими державами або міжнародними організаціями.

«Передбачено Конституцією, що держава укладає міжнародні угоди, і ці міжнародні угоди погоджуються на різних рівнях, в різних інстанціях багато інколи років. Тому тут не можна шукати абсолютно ніяких підстав і ніяких причин для того, щоб це питання обговорювати», – зазначив перший Президент України.

За словами Кравчука, заяву Царьова не можна сприймати серйозно, оскільки вона недостатньо аргументована. «Я не думаю, що це серйозна розмова Царьова. Він загалом схильний до різного роду імпровізацій. Він користується емоціями голосу, а не аргументами», – вважає Кравчук.

Також Кравчук нагадав, що згідно з нормами міжнародного права, а також українського законодавства, міжнародні угоди мають вищу юридичну силу, ніж внутрішнє законодавство. Відтак, пункти угоди про асоціацію з ЄС не можуть суперечити Основному Закону, наголосив голова Конституційної асамблеї.

Нагадаємо, в інтерв'ю журналу «Форбс» Царьов заявив, що шість пунктів угоди про асоціацію з Європейським Союзом суперечать Конституції України.

«У мене є висновок юридичної компанії про те, що шість пунктів Угоди про асоціацію суперечать Конституції України. Якщо група народних депутатів від ПР зробить звернення до Конституційного суду, він винесе ухвалу про неконституційність угоди з ЄС. Комуністи таке звернення із задоволенням підпишуть. Це не означає, що Україна не зможе підписати асоціацію – зможе, але лише після змін до Конституції, а це нешвидка процедура», - сказав Царьов.

Він також припустив, «що на останній зустрічі президентів у Севастополі Путін дав зрозуміти: Росія не зможе підтримувати Януковича в разі підписання угоди про асоціацію з ЄС».

Нещодавно посол Литви в Україні Пятрас Вайтекунас заявив, що Україна демонструє відчутний прогрес на шляху євроінтеграції.

Президент Віктор Янукович прогнозує підписання угоди про асоціацію України і ЄС у листопаді. Окрім цього, міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс і міністр європейських справ Данії Микола Ваммен після зустрічі із президентом Януковичем заявляли, що Європа не має остаточного рішення щодо підписання угоди про асоціацію з Україною, і українській стороні ще багато чого необхідно зробити.