Збірна Італії вперше за 60 років не зіграє на Чемпіонаті світу з футболу

Після матчу легендарний голкіпер Джанлуїджі Буффон заявив про завершення виступів за збірну Італії

07:49, 14 листопада 2017

Збірна Італії не змогла пробитися у фінальну частину ЧС-2018 за підсумками протистояння плей-офф європейської кваліфікації зі збірною Швеції. Завдяки нічиїй на виїзді у фінальну частину чемпіонату світу пробилася збірна Швеції (перший поєдинок у рідних стінах шведи виграли - 1:0).

Оскільки перший матч завершився мінімальною перемогою шведів, тому італійцям потрібно було обов'язково перемагати в домашньому матчі. Практично весь поєдинок пройшов під знаком активних дій італійської збірної.

У першому таймі моменти для взяття воріт не використали Кандрева, Іммобіле, Габбьядіні і Флоренці. Штурм воріт скандинавської збірної італійці продовжили з новими силами після перерви.

Шведська команда притиснулася до своїх воріт, проте в кінцівці поєдинку атаки італійців звелися до банальних навісів в штрафну гостей, які не несли ніякої користі. У результаті - нічия 0:0, яка стала крахом для «Скуадри Адзурри».

Як наслідок, вперше з 1958 року збірна Італії не вийшла на чемпіонат світу. До слова, італійці - 4-разові чемпіони світу і за всю історію пропустили до цього лише два світових форуми.

Зазначимо, що легендарний голкіпер Джанлуїджі Буффон після провального матчу зі збірною Швеції заявив про завершення виступів за збірну Італії. Про це повідомляє футбольний ресурс vivoazzurro.it.

Джанлуїджі Буффон не приховував емоцій Фото Getty Images

«На жаль, мені не вдалося завершити кар'єру як хотілося б. Ця збірна ще буде сяяти. Ми італійці, і ми завжди вміли воскресати. Я залишаю місце для Джіджі Доннарумми, Маттіа Періна – вони фантастичні», - сказав 39-річний голкіпер після матчу.

Джанлуїджі Буффон грав за «Скуадру Адзурру» з 1997 року, провівши за неї рекордні 174 поєдинки. Кар'єра Буффона в збірній почалася зі стикового матчу з Росією в 1997-м. Гостьові 1:1 і домашні 1:0 вивели тоді Італії на ЧС у Францію. У складі збірної Італії він брав участь у п'яти чемпіонатах світу і п'яти чемпіонатах Європи, вигравши з командою чемпіонат світу-2006.