Збірна України не змогла здолати Ісландію у першому відбірковому матчі на ЧС 2018

23:53, 5 вересня 2016

У Києві на НСК Олімпійський при порожніх трибунах пройшов матч збірних України та Ісландії. Гра відбувалася при порожніх трибунах через провокаційну поведінку групи вболівальників під час матчу збірної України проти Сан-Марино у 2013 році на «Арені Львів». Тоді ФІФА ухвалила рішення покарати Україну одним домашнім матчем без глядачів.

Збірна України зіграла у нічию з ісландцями з рахунком 1:1.

Рахунок відкрили ісландці. На 5-й хвилині після помилки Олександра Кучера ворота П'ятова вразив Альфред Фіннбогасон.

Зрівняти рахунок вдалося Андрію Ярмоленку на 41-й хвилині після невпевненої гри голкіпера ісландців, а на 83-й хвилині наша збірна мала забивати вдруге, однак Євген Коноплянка не реалізував пенальті.

Відзначимо, що між собою команди провели два поєдинки, які припали на відбірковий цикл чемпіонату Європи 2000 року. 31 березня 1999 року Україна не змогла переграти Ісландію на своєму полі - 1:1, а 8 вересня того ж року українці зуміли перемогти суперника на виїзді з рахунком 1:0.

Разом з Ісландією, в одній групі зі збірною України також опинилися Косово, Туреччина, Фінляндія та Хорватія. Путівку до фінальної частини ЧС-2018 отримає команда, яка виграє у групі. Збірна, яка посяде друге місце, має шанс пробитися на турнір через матчі плей-офф.

Цей матч став першим для головного тренера збірної України Андрія Шевченка на посаді наставника команди. Влітку він замінив на цій посаді Михайла Фоменка і запросив у тренерський штаб низку закордонних фахівців - Рауля Ріанчо, Мауро Тассотті та Андреа Малдера, а напередодні українську команду за рішенням наставника покинули захисник львівських Карпат Павло Ксьонз, нападник Дніпра Денис Баланюк і хавбек київського Динамо Денис Гармаш.

Раніше головний тренер збірної України Андрій Шевченко на передматчевій прес-конференції розповів, як команда готувалася до матчу проти Ісландії.

Наступний поєдинок в рамках відбору на ЧС-2018 Україна проведе 6 жовтня проти Туреччини, а Ісландія гратиме з Фінляндією.