Збірна України перемогла Сан-Марино – 0:8

00:01, 16 жовтня 2013

В останньому матчі групового турніру на Чемпіонат Світу – 2014, що відбудеться у Бразилії, збірна України з футболу в гостях переграла національну команду Сан-Марино з рахунком 0:8. У паралельному матчі групи H збірна Англії перемогла команду Польщі з рахунком 2:0. Відтак Україна зайняла 2-гу сходинку у таблиці і побореться за путівку на ЧС у серії плей-офф.

Це буде 5-те плей-офф нашої збірної в історії незалежної України.

Команда Сан-Марино змирилась зі статусом аутсайдера і отримала у свої ворота 8 м’ячів. Рахунок міг бути і більшим, але наші футболісти не змогли реалізувати ще декілька гольових моментів.

Відкрив рахунок з пенальті  Євген Селезньов. На 14-й хвилині Марко Девіч подвоїв перевагу. На 19-й хвилині Євген Селезньов знову вразив ворота Сан-Марино, а пізніше знову забив Девіч - 0:4. Андрій Ярмоленко на 55-й хвилині зробив рахунок 0:5. На 58-й Девіч знову забив, а на 65-й Безуз довів рахунок до розгромного - 0:7. Рахунок 0:8 став на 90-й хвилині, відзначився Віталій Мандзюк.

Команда Сан-Марино грала в меншості з початку другого тайму, після грубого фолу вилучили футболіста Палаці. Окрім цього, господарі отримали 5 жовтих карток і на 90-й хвилині ще одного футболіста команди Сан-Марино «попросили» з поля.

Нагадаємо, 6 вересня у Львові збірна України розгромила Сан-Марино – 9:0. Ця перемога з таким значним рахунком є рекордом для збірної України. 10 вересня збірна України на стадіоні «Олімпійський» у Києві зіграла внічию з командою Англії – 0:0. 11 жовтня підопічні Михайла Фоменка у Харкові в груповому кваліфікаційному раунді Чемпіонату світу-2014 переграли поляків з мінімальним рахунком 1:0.

Додамо, що попередній матч між збірною України і збірною Сан-Марино, який відбувся у Львові, став причиною для скандалу. 27 вересня ФІФА покарала збірну України матчем при порожніх трибунах та дискваліфікацією стадіону «Арена Львів» на 5 років через неналежну поведінку фанів на матчі Україна – Сан-Марино. Крім того, ФФУ належить виплатити 45 тисяч швейцарських франків штрафу.

Санкції ФІФА за матч Україна–Сан-Марино у Львові призупинено на час розгляду апеляції української сторони.

Відтак матч Україна-Польща, який відбувся у Харкові і закінчився перемогою українців з рахунком 1:0, відбувся за присутності глядачів.