Чемпіони світу з футболу! Вперше в історії!

Неймовірний успіх молодіжної збірної України U-20

21:03, 15 червня 2019

Збірна України з футболу U-20 стала чемпіоном світу з футболу. У фіналі українці перемогли команду Південної Кореї.

Свій шлях до чемпіонства українці розпочали ще у 2018 році. Тоді ще збірна України U-19 потрапила у топ-4 Чемпіонату Європи. І це гарантувало участь українцям у Чемпіонаті світу у Польщі у 2019 році.

Однак особливих сподівань на цей турнір в України не було. Наші збірні вже неодноразово грали на Чемпіонаті світу U-20, і тричі цей турнір закінчувався на стадії 1/8 фіналу.

Та головний тренер Олександр Петраков зумів зібрати доволі сильний склад на цей чемпіонат. З ним він працював останні чотири роки, коли ця команда була ще U-15. Та на заваді йому могла стати (і стала) національна збірна України.

Чемпіонат світу у Польщі розпочався 23 травня. У цей час національна збірна проводила свої збори і готувалася до матчів кваліфікації Євро-2020. І на цей збір головний тренер Андрій Шевченко викликав одразу двох основних гравців - воротаря Андрія Луніна та захисника Віталія Миколенка. При цьому що останній навіть перед тим не потрапив до заявки юнацької збірної нібито через травму. Але за головну команду зіграв у двох матчах. На відміну від Луніна, який провів ці ігри на лаві запасних.

У групі українці виступили доволі неоднозначно - важка перемога над США 2:1 і не менш важча над Катаром. Після цих ігор українці гарантували собі вихід у плей-офф. Тож нічия з Нігерією вже не мала такого впливу. При цьому що Петракову довелося провести ротацію, щоб гравці могли відпочити після перших матчів.

І от знову 1/8 фіналу. Попадаємо на збірну Панами. Яку «виносимо» доволі легко - 4:1. А далі - вже міцніша збірна Колумбії. У цьому матчі за українців не зможе зіграти Лунін, який провів попередні матчі в основі. Але Кучерук, який до цього і був основним, справився на відмінно. Єдиний гол Сікана приносить перемогу збірній України. І про нашу збірну вже починають говорити, як про одного з фаворитів.

Хоча попереду збірна Італії. Не менш іменитий суперник. І найбільш драматичний матч на цьому чемпіонаті. 65-а хвилина, і Булеца виводить українців вперед. Та на 80-й основний захисник Попов отримує другу жовту картку. Тож як мінімум 10 хвилин основного часу (і ще 3-4 доданого арбітром). І саме тоді, коли йшов доданий арбітром час, італійці забили. Розпач. Який доволі швидко зникає. Адже арбітр, переглянувши відеоповтор, не зараховує взяття воріт. Тож на обличчях українців - невимовна радість. І святкування в роздягальні. Адже у них з'явився шанс стати чемпіоном.

У фіналі - гра проти Південної Кореї. Цю команду українці вже обігрували у 2019 році. Але це був товариський матч. А зараз фінал. Так ще й без основного захисника Попова, який дискваліфікований.

Початок матчу - гірше не придумаєш. Арбітр зустріч вже на 5 хвилині після перегляду повтору призначає пенальті у наші ворота. І Лі Канг Ін, дочекавшись, коли Лунін стрибне у правий від себе кут воріт, проб'є у протилежний.

Тож виникло питання - як юні гравці справляться з таким ударом. Але вони витримали, і показали свою майстерність. Супряга, який до цього не забивав на турнірі, на 34-й хвилині зрівняв рахунок. Він скористався нерозторопністю гравців захисту суперника після розіграшу штрафного, і забив гол.

Свій клас нападника Супряга продемонстрував у другому таймі, коли чітко реалізував вихід на ворота Південної Кореї. У дещо схожому моменті у матчі проти італійців він схибив.

А добив суперників Цітаішвілі. Він підхопив м'яч ще на власній половині поля, обіграв декількох суперників та забив. До цього на турнірі футболіст дев'ять разів пробивав по воротах суперників, але жодного з них у площину воріт. І от гол у фіналі.

Перемога. Така омріяна. І дещо неочікувана. Збірна України - чемпіон світу з футболу. Навіть якщо це команда U-20.

Збірна України з футболу - чемпіон світу (фото: fifa.com)

Тепер головне - як ці футболісти зможуть перейти у дорослий футбол. Адже досвід виступу на найвищому рівні є в одиниць - Луніна та Безкоровайного. Цітаішвілі, Супряга та Сікан виходять лише на заміни. Решта грає у чемпіонатах U-19 чи U-21. Але «Динамо», «Шахтар» чи «Олександрія» мають уважніше до них придивитися. Адже не завжди у тебе в структурі клубу грають чемпіони світу.