Збірна України з футболу зіграла внічию з Англією

00:00, 11 вересня 2013

10 вересня національна збірна команда України з футболу на стадіоні «Олімпійський» у Києві зіграла внічию з командою Англії ― 0:0.

НСК «Олімпійський», що вміщає 69 тисяч вболівальників, був вщерть заповнений. На початку матчу, під час виконання гімну України, усі вболівальники на стадіоні підняли над головами тисячі синьо-жовтих прапорців. І всі трибуни замайоріли українською символікою.

Небезпечний момент біля воріт Англії відбувся уже на 1 хвилині зустрічі. Півзахисник Олег Гусєв атакував ворота, впав, але арбітр вказав не на пенальті, а на кутовий.

Англійці відповіли ударом капітана, лідера та легенди англійського Ліверпуля Стівена Джерарда. Що проводить сьогодні сотий матч за збірну Англії. Але наш воротар Андрій П’ятов без проблем забрав м’яч. Одразу після цього Англія провела гостру атаку. Наш захисник В’ячеслав Шевчук провалився на фланзі, але наш кіпер ціною ушкодження плеча врятував ворота. Гості ж одразу заробили і провели кутовий, після розіграшу якого дуже небезпечно, на другому поверсі, били по воротах.

Україна посилила пресинг на ворота Англії, що призвело в одному з моментів до сумбуру біля воріт гостей. І знову на вістрі атаки був Зозуля. Стадіон продовжував скандувати «Україно, Україно!» і гнав наших хлопців вперед.

На 11 хвилині Артем Федецький після довгого закиду в штрафний майданчик не зміг забити. Через кілька секунд знову Артем Федецький виступив у ролі асистента у моменті для Романа Зозулі. Він бив по воротах, але йому завадив захисник Гарі Кєхіл.

До середини першого тайму гра була рівною. На 33 хвилині понаших воротах потужнопробивав Стівен Джерард, але м’яч пролетів вище. Наші хлопці знизили темп,було дуже багато неточних передач та банального ігрового браку. Складалось враження, що наші стомились і просто дограють тайм. Наприкінці першої половини зустрічі українці отримали небезпечний стандарт. Але м’яч після удару Лампарда рекошетом від Коноплянки пролетів вище воріт.

Другий тайм розпочали знову активно українці. Намагались щільно відпрацьовувати в захисті та вибігати в атаки. На 72 хвилині Євген Коноплянка технічно та сильно пробив зі штрафного. М’яч просвистів дуже близько від стійки англійських воріт. Хвилиною пізніше Артем Федецький бив головою по воротах після подачі кутового, але кіпер англійців Харт стояв саме там, куди бив наш захисник.

Українці активізувалися і почали створювати момент за моментом. Англійці атакували рідко, але дуже небезпечно. Нападаючий Андрій Ярмоленко на 85 хвилині з метрів 25 пробив по воротах, але дуже неточно. Останні хвилини матчу українці провели в атаках на ворота Англії. Вони намагались дотиснути суперника, але наш тренерський склад в кінці матчу провів заміни, і стало зрозуміло з дій тренерів, що їх влаштовує нічия. Матч так і закінчився – 0:0.

Нагадаємо, 6 вересня у Львові збірна України розгромила Сан-Марино – 9:0. Ця перемога з таким значним рахунком є рекордом для збірної України. Попереднім рекордом була перемога над збірною Андорри з рахунком 6:0.

У 2009 році, в жовтні, Україна вже перемагала Англію в Дніпропетровську з рахунком 1:0. Той матч не мав турнірного значення для англійців. Єдиний гол, що приніс нам перемогу, провів тоді Сегрій Назаренко на 30 хвилині. Він пробив по воротах, з-за меж штрафного майданчика, лівою ногою. М'яч рикошетом від голови Коула влетів у сітку воріт англійців.