Рада міністрів закордонних справ країн ЄС 22 лютого в Брюсселі обговорить післявиборчу ситуацію в Україні та майбутні відносини з Києвом. Водночас експерти наголошують, що зближення України з ЄС неможливе без реформ.
З президентством Віктора Януковича до влади прийде великий капітал, зорієнтований на експорт, зацікавлений у добрих відносинах Києва і з Євросоюзом, і з Росією, вважає голова правління "Українського клубу" Роман Кухарук, повідомляє Німецька хвиля.
Однак, зближення України з ЄС неможливе без реформ, впевнений директор Інституту ім. Горшеніна Кость Бондаренко. Але за всіма українськими політичними силами "першого рівня" на його думку, стоїть великий капітал, якому байдуже і до реформ, і до демократії: "Демократія в Україні є або продуктом конкуренції великих промислово-фінансових угруповань, або жестом перед Заходом. Доки не буде сформований стійкий середній клас, доти велика вага у збереженні демократії в Україні лежатиме на європейських інститутах", - каже Бондаренко.
Частка головного замовника демократичних перетворень – середнього класу – за дослідженнями Інституту Горшеніна, складає в Україні не більше 9%. Серед інших проблем у відносинах з Євросоюзом Бондаренко назвав подальшу стратегічну невизначеність України щодо євроінтеграції та проблему розчарованості ЄС в Україні.
Про Україну та майбутнє європейсько-українських відносин йтиметься у понеділок у Брюсселі на засіданні Ради міністрів закордонних справ країн Євросоюзу, що відбуватиметься під керівництвом верховного представника ЄС з політики безпеки і зовнішніх зв'язків Кетрін Ештон.