Президент України Володимир Зеленський звернувся до учасників саміту країн G20, який розпочався у вівторок, 15 листопада, в Індонезії. У своєму зверненні він, зокрема, назвав три обов’язкові умови для припинення війни в Україні.
За його словами, які цитує The Guardian, Росія мусить підтвердити територіальну цілісність України, вивести з території країни усі свої війська та виплатити відшкодування за завдані збитки.
Він також закликав організувати міжнародну конференцію для «скріплення ключових елементів повоєнної безпекової архітектури» та недопущення нової російської агресії.
«Коли усі антивоєнні заходи будуть запроваджені, документ про завершення війни мусить бути підписаний сторонами», – сказав Зеленський.
Говорячи про припинення війни, президент сказав, що Україна не дозволить Росії вичікувати і нарощувати свої сили.
Він також наголосив, що руйнівну війну Росії настав час припинити.
«Я хочу, щоб ця агресивна російська війна закінчилася справедливо й на основі Статуту ООН і міжнародного права, а не «абияк» – за влучним формулюванням пана Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша. Не варто пропонувати Україні компроміси із совістю, суверенітетом, територією та незалежністю. Ми поважаємо правила, і ми – люди слова. Україна завжди була лідером миротворчих зусиль, і світ це бачив. І якщо Росія каже, що нібито хоче закінчити цю війну, хай доведе це діями», – наголосив він.
Водночас у своєму зверненні Зеленський кілька разів сказав G19 замість G20, очевидно, натякаючи на те, що Росію з цієї групи потрібно виключити.
«Немає і не може бути жодних виправдань ядерному шантажу. І я дякую вам, шановні G19, за те, що ви чітко це підтверджуєте. Будь ласка, застосовуйте всю вашу міць, щоб змусити Росію відмовитися від будь-яких погроз ядерною зброєю», – сказав Володимир Зеленський.
Так само він назвав групу «дев’ятнадцяткою», коли пропонував лідерам приєднатися до ініціативи з допомоги найбіднішим країнам світу «Зерно з України», перше судно в рамках якої вирушить до Ефіопії.
Дивіться повне відеозвернення Володимира Зеленського до учасників саміту G20:
Саміт G20 проходить в Індонезії на острові Балі 15 і 16 листопада. Україна не є членом G20, але отримала запрошення взяти участь у саміті. Однією з учасниць G20 є Росія.
Президент України бере участь у саміті G20 онлайн, за допомогою відеозв’язку.
До G20 входять 20 країн світу з найрозвинутішими економіками. Водночас майже половина з цих країн досі не ввела санкцій проти Росії.