Зеленський не коментує вирок Стерненку, щоб «не здійснювати тиск на суд»

ОП вважає, що тільки після рішення апеляційного суду президент може висловити якусь публічну реакцію

10:21, 3 березня 2021

Президент України Володимир Зеленський не може зараз якось реагувати на вирок Сергію Стерненку, оскільки він буде оскаржений, а реакція глави держави могла бути сприйнята як тиск. Про це заступник голови Офісу президента України Андрій Смирнов розповів в інтерв'ю «Цензор.НЕТ».

«Рішення суду першої інстанції вступило в законну силу, тому будь-яка офіційна реакція президента на нього буде сприйнята ніяк інакше, ніж тиск як на суд апеляційної інстанції, так і на сторону обвинувачення», – сказав Смирнов.

Він підкреслив, що попереду ще буде апеляція на вирок, і тільки після рішення апеляційного суду президент може висловити якусь публічну реакцію.

«Але, все одно, реакція буде особистою. У президента немає процесуальних інструментів, як у прокуратури. Він не носить мантію, не виносить судові рішення. Тому я вважаю, що реакція на цьому етапі була б передчасною», – додав Смирнов.

Про Стерненка, Зеленського і тиск на суддів

Нагадаємо, що 23 лютого Сергія Стерненка засудили до 7 років та 3 місяців в'язниці у справі про «викрадення Сергія Щербича з метою заволодіння його майном».

Сам Стерненко вважає справу політично вмотивованою і звинувачує в тиску на суд Офіс президента, генпрокурорку Ірину Венедіктову та очільника МВС Арсена Авакова.

Після оголошення вироку Стерненко заявив, що Зеленський раніше пропонував йому обійняти держпосаду. У суді активісту передали мобільний телефон і сказали, що на іншому кінці – президент. Стерненко взяв трубку і «подякував за вирок у своїй справі», після чого додав, що «Володимиру Зеленському, не як президенту а як людині, можна сказати, що він чмо».

12 грудня 2019 року, Зеленський, який раніше заявляв про «неприпустимість тиску на розслідування», особисто прийшов на брифінг у справі про вбивство Павла Шеремета, на якому було оголошено про затримання Андрія Антоненка, Яни Дугарь та Юлії Кузьменко.

Після цього один із затриманих, Андрій Антоненко, подав позов до суду про захист честі, гідності й ділової репутації на Зеленського, Авакова і Рябошапку. Не зважаючи на презумпцію невинуватості, на брифінгу Антоненка називали злочинцем, хоча ще не було суду, який би виніс рішення про його винуватість.