У середу, 21 жовтня, президент Володимир Зеленський підписав закон «Про розвідку», розроблений із урахуванням досвіду регулювання діяльності розвідки у країнах ЄС та НАТО, який Верховна Рада ухвалила 17 вересня.
«Реалізація положень цього закону дозволить створити ефективну систему української розвідки, яка відповідатиме характеру та масштабним актуальним загрозам національній безпеці України», – цитує Володимира Зеленського прес-служба Офіс президента.
Він визначає правові та організаційні засади функціонування розвідки, правовий статус та соціальні гарантії працівників розвідувальних органів України та осіб, залучених до виконання розвідувальних завдань, а також порядок здійснення контролю за розвідкою.
Згідно із положеннями, розвідувальними органами в Україні є розвідувальний орган Міністерства оборони України, Служба зовнішньої розвідки України та розвідувальний орган Державної прикордонної служби.
Серед змін, які також передбачені у законопроекті – виключення Служби безпеки України переліку розвідувальних органів, однак з метою координації діяльності та запобігання міжвідомчих конфліктів органу спеціального призначення з правоохоронними функціями і розвідувальних органів СБУ визначили як суб'єкт розвідувальної спільноти.
Згідно з текстом документа, оперативні підрозділи Центрального управління Служби безпеки України, що здійснюють контррозвідувальну діяльність, зможуть проводити розвідувальні заходи з метою отримання інформації в інтересах контррозвідки. Перелік таких підрозділів визначається Президентом України.
Нагадаємо, Верховна Рада підтримала законопроект №2412-д «Про розвідку» на повторному другому читанні 17 вересня. За документ проголосувало 258 народних депутатів.