Президент Володимир Зеленський 15 липня подав до Верховної Ради кандидатуру нинішнього голови правління державного «Укргазбанку» Кирила Шевченка на посаду голови Національного банку України.
Згідно з опублікованими матеріалами на сайті парламенту, зараз проект постанови скеровано до профільного комітету з питань фінансів, податкової та митної політики. За інформацією «Громадського», 16 липня комітет рекомендував Раді призначення.
Хто такий Кирило Шевченко
Кирило Шевченко – 47-річний український банкір та економіст. Народився 1972 року у російському місті Тула. У 1994 році отримав диплом Харківського державного економічного університету. З 1994 по 2006 працював на різних посадах у банках «Український кредитний банк», «Аваль» та «Фінанси та Кредит».
З грудня 2006 по травень 2009 року був головою правління Державної іпотечної установи. У 2009 році майже півроку був радником тодішньої прем’єр-міністерки Юлії Тимошенко. У вересні 2009 року став першим заступником голови правління «Укргазбанку», де пробув до квітня 2010 року.
Протягом 2011-2012 років очолював приватні акціонерні товариства «Українська Стратегічна Група» та «СКПД». З травня 2012 року по серпень 2014 року працював радником секретаріату голови «Ощадбанку».
У 2014 році він став першим заступником голови правління «Укргазбанку», а потім в.о. голови. 28 травня 2015 року його обрали головою правління «Укргазбанку» за результатами конкурсу.
Як інформував ZAXID.NET, 1 липня голова НБУ Яків Смолій подав президенту заяву про відставку через «систематичний політичний тиск». 2 липня Зеленський погодив звільнення Якова Смолія та подав відповідну постанову до Верховної Ради, яка підтримала її наступного дня.
Пізніше Яків Смолій пояснив, що подати у відставку його спонукали судові позови, оскарження конституційності «антиколомойського» закону та критика з боку парламенту. У той же час низка українських журналістів з посиланням на власні джерела в Офісі президента повідомили, що на відставці Якова Смолія наполягав Володимир Зеленський.
В Офісі президента запевнили, що правління НБУ буде продовжувати свою діяльність на засадах незалежності та професійності, і відставка Смолія цьому не загрожує. Тим часом 2 липня скасували угоду про розміщення Україною нових 12-річних євробондів на суму 1,75 мільярда доларів. За інформацією Bloomberg, це трапилося саме через звільнення Смолія.